Oyun Far Cry 3 inceleme

Yaklaşık birkaç hafta önce Far Cry 3 mü Far Cry 5 mi diye post attım ve herkes bana 3'ün en iyi Far Cry oyunu olduğunu söylediler. Ama ben grafik vb kötüdür kesin deyip oynadım. Oyun hakkında şunları söylemek istiyorum. Oyun gerçekten; DRAM, heyecan, aksiyon, macera gibi kavramları tamamıyla karşılıyor. Grafik olarak Ultra high grafiklerde oynadım ve gözüme hiç kötü görünmedi. Silah desenleri gibi hoş ve dikkat çekici etkenlerde güzel olmuştu sadece arkadan sızıp adamları arkadan bıçaklamak için bile oynanır diyorum özel itemler açıyorsun vb bir sürü özellik var oyunu tamamıyla anlamam bayağı zaman almıştı. Oyunda sıkça yapmanız gereken bir diğer aksiyon ise avlanma. Ubisoft firması hiçbir masraftan kaçmayarak adanın içindeki vahşi yaşamı tamamlayan hayvanları da unutmamış. Ayıdan, geyiğe, timsahtan yılana hatta köpek balıklarına kadar çok çeşitli hayvanlar adada mevcut. Oyun sizden bu hayvanları avlayarak derisinden cüzdan, silah kılıfı, çanta gibi yardımcı malzemeleri yapmanız ve kendinizi bu konuda geliştirmenizi bekliyor. Bu özellik sizi ileride daha çok teçhizat taşımanızı sağlayacaktır. Yalnız çok dikkatli olmanızda yarar var çünkü bu hayvanlar pek de tekin değil. Timsah avında ya da pusuya yatmış korsanlardan birini tam indirecek iken ayağınızın ucunda sürünen bir yılan kolayca sizi ısırabilir ya da tam size ateş etmek üzere üstünüze gelen düşmanınıza bu hayvanlardan biri saldırabilir. Oyun hem senaryo, hem çoklu oyuncu modu ile birlikte co-op moduna da sahip. Oyun sinematik bir anlatım ile başlıyor. Jason brody ve arkadaşlarının tatil için gittikleri egzotik bir ada olan rook adasında tatil yaparken liderleri vaas olan ve esir ticaretiyle uğraşan bir grup korsanın eline esir düşerler. Vaas ailelerinden fidye isteyip onları köle olarak satmayı planlarken Jason'un asker olan abisiyle birlikte kaçarken abisi vaas tarafından öldürülür. Esir kampından kaçmayı başaran jason adanın yerli halkı olan rakyat kabilesinden dennis adında biri tarafından kurtarılır. Vaas'ın elinden kurtulması ve kısa sürede cesareti ile adada saygı duyulan bir isim haline gelen Jason'un planı ise adayı vaas ve adamlarından temizleyip arkadaşlarını kurtarmakta. Hikayesi zayıf olmuş diyenler var ama gayet güzel ben 9/10 veriyorum oyuna buradan oyunu oynamam için paylaşım ve açıklama yapanlara teşekkürler oynamayan varsa mutlaka oynasın.

Son düzenleme:
Hocam uzun tutuyorum ben niye okuyayım boş yazmışsın vb diyenler oluyor ondan kısa ve öz yaptım yoksa genel bir açıklamayı Steam'de 1 paragraf büyüklüğünde yazdım.
Siz onlar için yazmıyorsunuz, genele yazıyorsunuz. Onlar 10 kişiyken uzun okuyanlar 50-60 kişi. Merlin Kazanı gibi bir çok şey olmazdı yani okuyan olmasaydı :) Mesela bende ekipman incelemesi yapıyorum elimden geldiğince her türlü bilgiyi vermeye çalışıyorum.
En azından oyunu başlangıcı, hikayesini v.s yazabilirsin (google'dan alıp), oyunda ki amacımızı v.s.

Edit: Düzenleyip dediklerimi yapmışsın. Aralarına boşluk koyarsan daha okunur olur. Başlık ekleyebilirsin hatta dün ki yazdığım incelemeyi atayım birazcık fikir edinirsin. Bence güzel bir şey yazmak.

Siz onlar için yazmıyorsunuz, genele yazıyorsunuz. Onlar 10 kişiyken uzun okuyanlar 50-60 kişi. Merlin kazanı gibi birçok şey olmazdı yani okuyan olmasaydı :) mesela bende ekipman incelemesi yapıyorum elimden geldiğince her türlü bilgiyi vermeye çalışıyorum.
En azından oyunu başlangıcı, hikayesini vs yazabilirsin (Google'dan alıp), oyunda ki amacımızı vs.

Steam'de yazdığımı düzenleyip atacağım.

Oyunu hiç oynamadım, incelemeniz sayesinde hayal ettim ve oynamamaya karar verdim, teşekkürler.
Hocam arkadaş düzenledi isterseniz tekrar okuyun.
Ben Far Cry 3'ü her türlü öneririm. 1 sene önce oynamama rağmen grafikleri hala tatmin ediyor. Oyun zaten en iyi Far Cry oyunu.

3'den sonra ki tüm oyunlar 3'ün üzerinden yapıldı. Far Cry 3 oynanış olarak ve hikaye olarak gerçekten çok iyidir. Sizi içine çeker hikayesi ve merakta bırakır. Gerçekten sonuna kadar hiç sıkılmadan oynatır insanı.

Zaten uzun bir oyun değil 10 saatte bitirdim ben. Eğer ki oyunu merak ediyorsanız deneyin derim veya Far Cry serisini merak ediyorsanız. Çünkü bu tarz oyunlar bu piyasada az. Far Cry gibi olan bir oyun yok halen :) Üstelik Far Cry 3 gibi oyun varken üstüne çıkmak zor. 3'den sonra büyük ihtimalle başka Far Cry oyunu oynamak istersiniz ama bence denemeyin :) Çünkü gerisi gerçekten kötü. Aynı şeye aldanıp 4. oyunu aldım ve 3-4 saat dayanabilidim. Bildiğiniz aynı oyun ve hikayesi hiç ilgi çekici değil.

Hocam arkadaş düzenledi isterseniz tekrar okuyun.
Ben Far Cry 3'ü her türlü öneririm. 1 sene önce oynamama rağmen grafikleri hala tatmin ediyor. Oyun zaten en iyi Far Cry oyunu.

3'den sonra ki tüm oyunlar 3'ün üzerinden yapıldı. Far Cry 3 oynanış olarak ve hikaye olarak gerçekten çok iyidir. Sizi içine çeker hikayesi ve merakta bırakır. Gerçekten sonuna kadar hiç sıkılmadan oynatır insanı.

Zaten uzun bir oyun değil 10 saatte bitirdim ben. Eğer ki oyunu merak ediyorsanız deneyin derim veya Far Cry serisini merak ediyorsanız. Çünkü bu tarz oyunlar bu piyasada az. Far Cry gibi olan bir oyun yok halen :) Üstelik Far Cry 3 gibi oyun varken üstüne çıkmak zor. 3'den sonra büyük ihtimalle başka Far Cry oyunu oynamak istersiniz ama bence denemeyin :) Çünkü gerisi gerçekten kötü. Aynı şeye aldanıp 4. oyunu aldım ve 3-4 saat dayanabilidim. Bildiğiniz aynı oyun ve hikayesi hiç ilgi çekici değil.
Ünlem koymayı unutmuşum, ironi yapmıştım aslında.

Asıl orada demek istediğim oyun grafiklerinden, silahlardan vs bahsediliyorsa bir iki tane de olsa görüntü ekler, oynamayan adam görsün diye. :)

Ünlem koymayı unutmuşum, ironi yapmıştım aslında.

Asıl orada demek istediğim oyun grafiklerinden, silahlardan vs bahsediliyorsa bir iki tane de olsa görüntü ekler, oynamayan adam görsün diye. :)

Oynamayı düşünen adam zaten oyunu indireceği zaman bile beklediği görselleri görür. Ben oyunun mantığını öğrenip alacağım zamanda görseller ve videolarına baktım, oyunun mantığı hoşuna giden gidip bakar zaten gidip de konusunu tarzını beğenmediği oyunu görsel için oynamaz değil mi (Far Cry serisini bilmeyen sayılı insan vardır)

Yeni konular

Geri
Yukarı