FydeOS'a Windows kurmak mümkün mü?

Hocam vallahi bir şey bulamadım. Kurulumda sorun yaşayanlarla ilgili bir forum yazısına da denk gelemedim.

APK dosyaları kurabiliyor musunuz?

cat /etc/os-release

Bir de bu kodun çıktısını atar mısınız?

Hocam ben bu arada Minecraft ve benzeri oyunları kurmak amacıyla Linux subysystem yüklemeye çalışıyorum normal FydeOS'un ayarlarından yüklemeye çalışıyorum hocam onun dışında evet Play Store ve APK yüklenebiliyor.

Hocam MBR seçiliyken GPT yaprım Ghost Spectre yükledim flasha Windows nereye kurulsun bölümünde diskler yoktu smd üzerinde baktım yine yoktu ne yapacağım sadece flash bellek vardı.

@Rona hocam iyi günler ben FydeOS'ta Linux kurmaya çalışıyorum ama bir türlü yapamıyorum hep hata alıyorum Linux yazılımcısı olduğunuz için istedim fotoğraflar aşağıda.

Eki Görüntüle 1878897

Eki Görüntüle 1878905

Hocam neden soruya cevap vermiyorsunuz neden beğeni verdiniz yardımcı olabilir misiniz?

Hocam ben bunu eskiden yazmıştım siz ona bakmayın: Hocam MBR seçiliyken GPT yaprım Ghost Spectre yükledim flasha Windows nereye kurulsun bölümünde diskler yoktu smd üzerinde baktım yine yoktu ne yapacağım sadece flash bellek vardı.

Hocam şimdi gördüm bu mesajı. Ghost Spectre gibi ISO'larda bu aorunlar olabilir. ReviOS ile ben yaşamadım hiç. İsterseniz direkt Windows ISO'su atıp wimboot ile boot edin Ventoy üzerinden.

Ya da Linux Mint yükleyip bu çileye son verebilirsiniz...

Hocam şimdi gördüm bu mesajı. Ghost Spectre gibi ISO'larda bu aorunlar olabilir. ReviOS ile ben yaşamadım hiç. İsterseniz direkt Windows ISO'su atıp wimboot ile boot edin Ventoy üzerinden.

Ya da Linux Mint yükleyip bu çileye son verebilirsiniz...

Hocam lütfen yanlış anlamayın ama Linux'un neresinin seviyorsunuz.

Hocam lütfen yanlış anlamayın ama Linux'un neresinin seviyorsunuz.

Hocam kullandığınız FydeOS dağıtımı da gnu/linux. ChromeOS Flex ve onu taban alan bütün dağıtımlar zaten gnu/linux.

Android bile Linux Kernel'i kullanıyor. Diğer dağıtımlardan farkı GNU araçları yerine kendi araçlarını kullanıyor.

Açıkçası ben sizin bu Linux'a karşı tutumunuza anlam veremiyorum.

Hocam kullandığınız FydeOS dağıtımı da gnu/linux. ChromeOS Flex ve onu taban alan bütün dağıtımlar zaten gnu/linux.

Android bile Linux Kernel'i kullanıyor. Diğer dağıtımlardan farkı GNU araçları yerine kendi araçlarını kullanıyor.

Açıkçası ben sizin bu Linux'a karşı tutumunuza anlam veremiyorum.

Hocam sevsem dahi kurmaya çalıştım sistemim desteklemiyor D:

Hocam sevsem dahi kurmaya çalıştım sistemim desteklemiyor D:

Nasıl desteklemiyor hocam?

Linux dağıtımları hesap makinesine bile kuruluyor. Sizin sisteminize hayli hayli kurulur.

Nasıl desteklemiyor hocam?

Linux dağıtımları hesap makinesine bile kuruluyor. Sizin sisteminize hayli hayli kurulur.

Vallahi denedim hocam açmıyor bir türlü hocam yeni aldığım SSD'ye kurmaya çalıştım ama sürekli kendini işletim sistemi olmadığı için yeniden başlatıyor.

Vallahi denedim hocam açmıyor bir türlü hocam yeni aldığım SSD'ye kurmaya çalıştım ama sürekli kendini işletim sistemi olmadığı için yeniden başlatıyor.

Hocam boot Options'dan Linux'u 1. Sırays getirmezseniz tabii reboot döngüsüne girer makine.

Hocam aldım içine kurduğum flash belleği 1.sıraya aldım ama olmadı 2 flash bellekte olmadı hocam.

Onu demiyorum hocam. Kurduktan sonra USB'yi çıkardığınızda boot options kısmına gidip Linux dağıtımının boot seçeneğinin 1. Sırada olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Onu demiyorum hocam. Kurduktan sonra USB'yi çıkardığınızda boot options kısmına gidip Linux dağıtımının boot seçeneğinin 1. Sırada olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Live USB'yi çalıştıran sağlıklı bir cihazın doğru kurulu dağıtımı çalıştırmaması imkansız. Bakın zor falan demiyorum imkansız.

ChromeOS Flex gibi Gentoo tabanlı bir Linux dağıtımnı halihazırda çalıştıran bir bilgisayar Debian tabanlı Linux dağıtımı kurulunca ben çalışmam demez.

Yeni konular

Geri
Yukarı