FydeOS'a Windows kurmak mümkün mü?

Onu demiyorum hocam. Kurduktan sonra USB'yi çıkardığınızda boot options kısmına gidip Linux dağıtımının boot seçeneğinin 1. sırada olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Live USB'yi çalıştıran sağlıklı bir cihazın kurulu dağıtımı çalıştırmaması imkansız. Bakın zor falan demiyorum imkansız.

Hocam işte ben kuramıyorum. USB'yi birinci sıraya alıyorum kurmak amacı ile olması için yeniden başlatıyorum ama işte olmuyor. Kurulum için flsahtan çalıştırmıyor.

Onu demiyorum hocam. Kurduktan sonra USB'yi çıkardığınızda boot options kısmına gidip Linux dağıtımının boot seçeneğinin 1. sırada olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Live USB'yi çalıştıran sağlıklı bir cihazın doğru kurulu dağıtımı çalıştırmaması imkansız. Bakın zor falan demiyorum imkansız.

ChromeOS Flex gibi Gentoo tabanlı bir Linux dağıtımnı halihazırda çalıştıran bir bilgisayar Debian tabanlı Linux dağıtımı kurulunca ben çalışmam demez.

İşte hocam şaşırıyorum Linux tabanlı milli işletim sistemimizi dahi yükledim Linux tabanlı ama olmuyor işte hocam.

Hocam işte ben kuramıyorum. USB'yi birinci sıraya alıyorum kurmak amacı ile olması için yeniden başlatıyorum ama işte olmuyor. Kurulum için flsahtan çalıştırmıyor.

USB'yi yanlış hazırlıyorsunuz büyük ihtimalle.

Chromeosflex her ne kadar Linux dağıtımı olsa da gerek bozulamaz yapı kullanıyor olması gerek distrobox yerine kendi subsytem aracını kullanıyor olmasıyla yabancı olduğum bir dağıtım.

USB'yi yanlış hazırlıyorsunuz büyük ihtimalle.

Chromeosflex her ne kadar Linux dağıtımı olsa da gerek bozulamaz yapı kullanıyor olması gerek distrobox yerine kendi subsytem aracını kullanıyor olmasıyla yabancı olduğum bir dağıtım.

Hocam USB'yi GPT olarak Rufus'tan hazırladım hocam her şeyi geçtim diske kurulum için flash bellekte çalışıyor ya Linux yahu hocam ben SSD'yi çıkarıp öyle denemeye çalıştım yine olmadı.

Hocam USB'yi GPT olarak Rufus'tan hazırladım hocam her şeyi geçtim diske kurulum için flash bellekte çalışıyor ya Linux yahu hocam ben SSD'yi çıkarıp öyle denemeye çalıştım yine olmadı.

GPT yerine MBR denediniz mi hocam hiç? GPT UEFI desteği olan cihazlarda UEFI kurulum için. Legacy cihazlarda ve kurulumlarda MBR kullanılmalı.

Hocam benim Linux'u sevmemin nedenleri var mesela terminal uygulama yükleyebiliyoruz çoğu uygulamalar için görünümü güzel değil değil vallahi hocam çok yabancıyım.

Hiç Linux Rice'lara baktınız mı? Bir sürü tema var ki ChromeOS temalandırmaları da mevcut.

Onu geçtim. Arch gibi deneyimli Linux kullanicilari hedef alan dağıtımları bile artık kurmak ve kullanmak çok kolay. En basitinden pamac-all paketiyle grafik arayüzü üzerinden her paketi kurabiliyorsunuz.

Linux Mint, Ubuntu gibi her kullanıcıyı hedefleyen dağıtımlarda mağaza uygulamaları yüklü geliyor zaten.

Hiç Linux Rice'lara baktınız mı? Bir sürü tema var ki ChromeOS temalandırmaları da mevcut.

Onu geçtim. Arch gibi deneyimli Linux kullanicilari hedef alan dağıtımları bile artık kurmak ve kullanmak çok kolay. En basitinden pamac-all paketiyle grafik arayüzü üzerinden her paketi kurabiliyorsunuz.

Linux Mint, Ubuntu gibi her kullanıcıyı hedefleyen dağıtımlarda mağaza uygulamaları yüklü geliyor zaten.

Hocam vallahi dediğim gibi görünümü güzel değil görev çubuğu uygulama sekmeleri vesaire güzel değil hocam onu kişiselleştirmenin ve uygulamaları internet üzerinden yüklmenin daha kolay yolu var mı hocam.

Vallahi hocam ne diyeyim. Dediğim gibi ChromeOS Flex yabancı olduğum bir dağıtım.

@OzgunP @erengore @tempestian @Kernelginar @566156

Hocam sizler ne düşünüyorsunuz? Ne yapılabilir?
Çok garip. Windows'un görebilmesi gerekiyor aslında.

Hiç Fyde OS kullanmadım. Herhangi bir dağıtımı Live olarak açıp gparted ile tüm diskleri sıfırlayıp bir de öyle denemesi belki çözüm olabilir.

Hocam benim Linux'u sevmemin nedenleri var mesela terminal uygulama yükleyebiliyoruz çoğu uygulamalar için görünümü güzel değil değil vallahi hocam çok yabancıyım.
Görünüm güzel değil? Bu öznel bir durumdur ancak şuna "Güzel" denmez mi be hocam?
2023-07-27-121828_hyprshot.png2023-07-27-121815_hyprshot.png
GTK, QT, Kvantum temalarıyla Linux'a her görünüm verilebilir. Görünüm tamamen sizin elinizde. Bu açıdan eleştirmeniz o nedenle doğru değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı