GameGaraj üzerinden alınan garantideki cihazın iadesi

erdmoks

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
RTX 4060
Cayma hakkım hakkında yeterli bilgiye ulaşamadığım için bu konuyu açma gereksinimi duydum.
GameGaraj üzerinden 27 Mart tarihinde faturalandırılmış bir cihaz aldım. 1 Nisan tarihinde cihaz elime geçti. Sanırım 1 Nisan itibariylr 14 günlük cayma hakkım başlıyor. Cihazda FPS düşmesi sorunu yaşıyordum. O konu da hala güncel duruyor. Sorunu bir türlü çözemeyince garantiye göndermek mecburiyetinde kaldım. 5 Nisan tarihinde ise cihazımı tekrar kargo şirketine teslim ettim. Yani cihazı 5-6 gün kullanmış bulundum. Cihaz 7 Nisan günü GameGaraj tarafından teslim alındı ve benimle iletişime geçildi. Lakin bilen bilir, GameGaraj'ın herhangi bir teknik destek takip sayfası yok. Kendileriyle 11 Nisan tarihinde iletişime geçtiğimde cihazın sırada olduğu söylendi.
Şimdi benim cayma hakkım 14 gün olarak belirtiliyor ancak cihaz bende sadece 5-6 gün durdu. Cayma hakkım ayın 15'inde doluyor mu yoksa mağduriyetimden ötürü ve GameGaraj'ın cihazımı sırada bekletmesinden dolayı hakkım korunmakta mı?
Tabii ki ben iade etmek istediğimde prosedür ne olursa olsun benim cihazı 14 gün boyunca kullanmadığım kanıtlı olduğu için tüketici hakları üzerinden hakkımı arayabilirim lakin bu konu hakkında bilgisi olan varsa hiç o yolları denemeden hakkımı bilmek öğrenmek istiyorum.
Teşekkür ederim cevaplarınız için iyi sosyaller dilerim.

Iadeye nezaman gönderdiyseniz iade sureci ozaman başlar sonucta kargoyu nereye gonderdiginiz kargo takip numarasında belli ama iade secenegi sitelerinde yokmu istanbuldaysaniz bizzat gidip keşke belge alsaydiniz alabiliyorsanız mail yoluya nezaman teslim ettiginize serviste olduğuna dahil bir belge isteyin

Iadeye nezaman gönderdiyseniz iade sureci ozaman başlar sonucta kargoyu nereye gonderdiginiz kargo takip numarasında belli ama iade secenegi sitelerinde yokmu istanbuldaysaniz bizzat gidip keşke belge alsaydiniz alabiliyorsanız mail yoluya nezaman teslim ettiginize serviste olduğuna dahil bir belge isteyin
Gamegaraja gerekli bilgileri sorguladığım bir mail gönderdim. Gün içinde dönüş yapılmazsa eğer mesai saati içerisinde arayacağım. Yine de konuyla ilgisi olanlar varsa diye konuyu güncel tutmaya karar verdim. Teşekkür ederim size cevabınız için

Gamegaraja gerekli bilgileri sorguladığım bir mail gönderdim. Gün içinde dönüş yapılmazsa eğer mesai saati içerisinde arayacağım. Yine de konuyla ilgisi olanlar varsa diye konuyu güncel tutmaya karar verdim. Teşekkür ederim size cevabınız için
Ara hocam donerler sıkıntı cıkcağinı sanmiyorum sonucta gonderdigin tarih kargoda belli

Yeni konular

Geri
Yukarı