Garantideki cihazın değişimi satın alınan fatura bedeli üzerinden mi yapılır?

GX7600

Hectopat
LENOVO Z7080

Bilgisayarımın modelini vereyim öncelikle. Neyse ben bu modeli 2 sene önce Vatan Bilgisayar'ın bir şubesinden aldım. Garanti Eylül'de bitiyor. Ben de son kez ne sorunu varsa masraf olmadan hallolsun diye bilgisayarı servise verdim. Bayağı da bir sorun saydım. Her neyse arıza takip formundan sürekli bakıyorum "Servis Yolunda" diye bir şey yazıyor. Müşteri hizmetlerini arayıp sordum 10 gündür servis yolunda ne demek diye. Onlardan da gerekli cevabı aldım bu konuda sağolsun çok yardımcı oldular. Sorum da bu değil zaten.

Her neyse müşteri hizmetleri bana servise 28 Temmuz'da verdiğimi, servise ulaşma tarihinin de 30 Temmuz'da olduğunu söyledi. 30 Temmuz'dan itibaren de 20 iş gününü aşarsa servis süresi, cihaz değişimi ya da para iadesi yapacaklarını söylediler. Biraz saçma olacak sorum biliyorum. Atıyorum benim modelden yok ellerinde. Satın aldığım fatura bedelinden mi değişim yapılır yoksa birebir aynı model mi verilir? İade zaten alamam ben zamanında 2.500'e aldım bu PC'yi şimdi olmuş 4.500. Yani ben değişim istersem direk aynı modeli vermek zorundalar değil mi?

Biraz saçma olacak demiştim mazur görün. Öğrenci zihniyeti işte. :) İnsan ne olacağını tahmin etse de başkasından kesin olarak duyup emin olmak istiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim ellerinde aynı model yok ise ya sana fatura değeri üzerinden geri iade ödemesi yaparlar ya da sana aynı özellikte başka bir cihaz önerirler (ki ellerinde yine bu özellikte bir cihaz olmayabilir eski demişsin çünkü o zaman fatura üzerinden iade alırsın.)

İade alırsam çok büyük zarara girerim benim için de teknik servisin bir anlamı kalmaz. Ellerinde model yoksa getirtme şansları var mı? Ya da merkezinden bir tane yollanma şansı?

İade alırsam çok büyük zarara girerim benim için de teknik servisin bir anlamı kalmaz. Ellerinde model yoksa getirtme şansları var mı? Ya da merkezinden bir tane yollanma şansı?

Bence en sağlıklı cevabı aldığın mağazayı arayarak elde edersin. Model zaten üretilmiyordur muhtemelen o nedenle stoklarda tutulacağını sanmıyorum ama yine de dediğim gibi bir sor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı