Gaza yüklenince arabanın, normalin üzerinde patinaj çekmesi

Arkadaşlar tekerleklerdeki balata değil, motordaki bir balatadaymış sorun. Motor açılıp bir parça değişecekmiş.

2006 model manuel. Böyle sorunların olması pek anormal değil. Senelerdir bakıma götürmeden kullanıyoruz. Kilometrelerce yol yaptık, gitmediğimiz yer kalmadı :)

Arkadaşlar tekerleklerdeki balata değil, motordaki bir balatadaymış sorun. Motor açılıp bir parça değişecekmiş.

2006 model manuel. Böyle sorunların olması pek anormal değil. Senelerdir bakıma götürmeden kullanıyoruz. Kilometrelerce yol yaptık, gitmediğimiz yer kalmadı :)

Tam tersi böyle olması normal kendiniz de dediniz bakıma götürmeden kullanıyoruz diye. Araçların 15bin 30bin 60bin ve 100bin periyodik bakımları vardır ki 60 ve 100 bin önemli bakımlardır :) mazaallah daha kötü sorunlar oluşabilirdi.

Arabayı az önce test ettim felaket bir şey olmuş :) Debriyaj pedalı bildiğin hafiflemiş.
Az bir şey çeksen bile arabayı atıyor birden. O kadar fena güç geliyor yani.

Gaza da sonuna kadar basıyorum, hemen hızlanıyor ve hiç pati mati olayı yaşanmıyor. Zaten pati çekmiyormuş, motorla alakalı bir durum.
Kısacası araba dediğin böyle olur.

Sürünüyormuşuz da haberimiz yokmuş. Kendine geldi araba.

Arabayı az önce test ettim felaket bir şey olmuş :) Debriyaj pedalı bildiğin hafiflemiş.
Az bir şey çeksen bile arabayı atıyor birden. O kadar fena güç geliyor yani.

Gaza da sonuna kadar basıyorum, hemen hızlanıyor ve hiç pati mati olayı yaşanmıyor. Zaten pati çekmiyormuş, motorla alakalı bir durum.
Kısacası araba dediğin böyle olur.

Sürünüyormuşuz da haberimiz yokmuş. Kendine geldi araba.

Hız felakettir. Kendinize dikkat edin:cool:

Yalanım yok, hiç hız meraklısı değilimdir. Aniden biri karşına çıksa ne b*k yiyeceksin, bunu düşünmesi gerek bir insanın.
Dağa taşa çarpsan neyse de birinin canını almak, o kötü işte...

Araba önden çekişli ve ön iki tekeri alalı 1 sene oluyor. Baskı balatalarımızda bir sorun olduğunu biliyorum, ama bir bilgim yok baskı balata hakkında.
Debriyaja yanlışlıkla biraz bastırıyor olabilirim diye normal bir biçimde de denedim ancak sonuç aynı.

Yer ıslak değil ancak kaygan nedense :) Bizim buralar mı öyle anlamıyorum :)
Bir daha deneyeceğim bugün.
abi lastikleri değiştir

Araba hafif kalıyor bağaja ve arka koltuklara biraz ağırlık koy bide öyle dene. Mesela 4 kişiyle bin ve bagaja yük koy . Bakalım fark olacak mı . Cevabını bekliyorum

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı