Güle güle Windows, merhaba macOS

Windows kullanmayı bilene güzel.
Katılmıyorum. Ben de Apple ekosistemine sahibim ancak Windows bilene, bilmeyene her halükarda iyi bir işletim sistemi. Sadece insanları çıldırtan şey; Bin adet farklı parça üreticisi arasında uyumluluk sorunlarını gidermeye çalışması ve başaramaması ki çok anlaşılır bir durum.

Misal birbirleri ile çok iyi haberleşen donanımlara sahip MacBook Pro M2 Pro 16 cihazımda Parallels ile Windows 11 kullanması çok zevkli. Bazı Proje takip uygulamalarını Windows üzerinden kullanıyorum.

Konuya dönecek olursak; Hayırlı olsun. Apple iyidir. Her sistemin iyi ve kötü yanları var, terazide hangisi ağır basarsa kullanıcı o tarafa gider. Bunun markaya para vermek ile ya da bir ürünü tercih eden belli zümrenin diğerinden daha akıllı ya da akılsız olması ile alakası yok. Bu minvalde yorumlarda bulunmayın.

Ahahahahahaha, macOS 10 ve 13 arasında bence devrim var dostum.

Özellikle belirteyim ki ayırt edebilin, yoksa arkadaşın dediği gibi fark büyük anlaşılmaz falan.

macOS 13.

Eki Görüntüle 1945726

OS X Yosemite 10.10.5

Eki Görüntüle 1945728

Gerçek bir devrim.

Evet Ventura'yla gerçekten devrim niteliğinde güzel şeyler getirildi. Hakkında en ufak bilginiz olmadığı başka konu var mı?

Katılmıyorum. Ben de Apple ekosistemine sahibim ancak Windows bilene, bilmeyene her halükarda iyi bir işletim sistemi. Sadece insanları çıldırtan şey bin adet farklı parça üreticisi arasında uyumluluk sorunlarını gidermeye çalışması ve başaramaması ki çok anlaşılır bir durum.

Misal birbirleri ile çok iyi haberleşen MacBook M2 Pro 16 cihazımda Parallels ile Windows 11 kullanması çok zevkli. Bazı Proje takip uygulamalarını Windows üzerinden kullanıyorum.

Konuya dönecek olursak; Hayırlı olsun. Apple iyidir. Her sistemin iyi ve kötü yanları var, terazide hangisi ağır basarsa kullanıcı o tarafa gider. Bunun markaya para vermek ile ya da bir ürünü tercih eden belli zümrenin diğerinden daha akıllı ya da akılsız olması ile alakası yok. Bu minvalde yorumlarda bulunmayın.
Umarım Apple fanboylar ile Windows fanboylar arasında dev tartışma çıkmazda bu güzel bir şekilde her şeyi olması gerektiği gibi anlatan yorum arada kaynamaz.

Umarım Apple fanboylar ile Windows fanboylar arasında dev tartışma çıkmazda bu güzel bir şekilde her şeyi olması gerektiği gibi anlatan yorum arada kaynamaz.

Herkes Windows kullanmıştır ama herkes macOS kullanamıyor maalesef. Ölümüne Windows savunan o adamın macOS hakkında en ufak fikri olmuyor genellikle. Biz yine az çok ikisini de bilip karşılaştırıyoruz.

Katılmıyorum. Ben de Apple ekosistemine sahibim ancak Windows bilene, bilmeyene her halükarda iyi bir işletim sistemi. Sadece insanları çıldırtan şey bin adet farklı parça üreticisi arasında uyumluluk sorunlarını gidermeye çalışması ve başaramaması ki çok anlaşılır bir durum.

Misal birbirleri ile çok iyi haberleşen MacBook M2 Pro 16 cihazımda Parallels ile Windows 11 kullanması çok zevkli. Bazı Proje takip uygulamalarını Windows üzerinden kullanıyorum.

Bu mantıklı ve güzel yorum için teşekkürler.

Evet Ventura'yla gerçekten devrim niteliğinde güzel şeyler getirildi. Hakkında en ufak bilginiz olmadığı başka konu var mı?
Sonoma daha da güzel oluyor. İki tane ne anlatmaya çalıştığını anlamadığım ekran görüntüsü koyarak haklı çıkmaya çalışmış ama gerçekten takip eden bilir Apple'ın işletim sistemi güncellemelerinde sadece makyaj yapmadığını.

Ben de yorumu çok beğendim. Sağolsun Süper Moderatör.

Hocam Apple içine dönük bir firma olduğundan yaptığı şeyler daha stabil oluyor ama kısıtlayıcı bir anlayışa sahip. Daha özgür olmak istediğim için iOS veya MacOS yerine Android ve Windows işletim sistemlerini kullanıyorum.

Hocam Apple içine dönük bir firma olduğundan yaptığı şeyler daha stabil oluyor ama kısıtlayıcı bir anlayışa sahip. Daha özgür olmak istediğim için iOS veya MacOS yerine Android ve Windows işletim sistemlerini kullanıyorum.
Apple bana ihtiyacım olan her şeyi sağlıyor. Kısıtlanmış hissetmiyorum. Mesela Windows'un hangi "özgür" taraflarından faydalanıyorsun?

Hocam Apple içine dönük bir firma olduğundan yaptığı şeyler daha stabil oluyor ama kısıtlayıcı bir anlayışa sahip. Daha özgür olmak istediğim için iOS veya macOS yerine Android ve Windows işletim sistemlerini kullanıyorum.

MacOS'ta iOS gibi herhangi bir yükleme kısıtlaması bulunmuyor. Crack uygulama yükleyen de var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple bana ihtiyacım olan her şeyi sağlıyor. Kısıtlanmış hissetmiyorum. Mesela Windows'un hangi "özgür" taraflarından faydalanıyorsun?
Oyun üzerinden ilerleyeyim. Bağımsız olarak yapılan çoğu oyun projesi veya oyun diyeyim Windows destekli değil mi? ".exe" uzantılı dosyalar MacBook'larda çalışmıyor. Oyunlar Türkçe yama bile yapılamıyor.

Geri
Yukarı