Güle güle Windows, merhaba macOS

Oyun üzerinden ilerleyeyim. Bağımsız olarak yapılan çoğu oyun projesi veya oyun diyeyim Windows destekli değil mi? ".exe" uzantılı dosyalar MacBook'larda çalışmıyor. Oyunlar Türkçe yama bile yapılamıyor.
Bu sistemin sağladığı bir özgürlük değildir. Windows oyun, MacOS iş için daha çok tercih edilir bu iki firmanın hedef kitlesini belirleme şekliyle ilgili bir şey. Ona bakarsan ben de ".dmg" uzantılı dosyaları Windows'ta açamıyordum. Windows beni kısıtlıyordu. :(

Oyun üzerinden ilerleyeyim. Bağımsız olarak yapılan çoğu oyun projesi veya oyun diyeyim Windows destekli değil mi? ".exe" uzantılı dosyalar MacBook'larda çalışmıyor. Oyunlar Türkçe yama bile yapılamıyor.

Bu Apple'ın kısıtlaması değil yazılımın Windows'a özel yapılması. Apple uygulamalarının kurulum dosyaları Windows'ta açılmayınca Windows kısıtlamış mı oluyor? Ve oyun örneği saçma çünkü bu cihazların alanı farklı.

Bu sistemin sağladığı bir özgürlük değildir. Windows oyun, MacOS iş için daha çok tercih edilir bu iki firmanın hedef kitlesini belirleme şekliyle ilgili bir şey. Ona bakarsan ben de ".dmg" uzantılı dosyaları Windows'ta açamıyordum. Windows beni kısıtlıyordu. :(
.dmg uzantısını ilk defa duyuyorum. Ne işe yaradığını bile bilmiyorum. Kullanım amaçlarımız farklı. Ben oyun üzerinden ilerleyerek diyorum ki Windows benim gibi oyun severler için daha iyi. MacOS'u kötülemiyorum.

.dmg uzantısını ilk defa duyuyorum. Ne işe yaradığını bile bilmiyorum. Kullanım amaçlarımız farklı. Ben oyun üzerinden ilerleyerek diyorum ki Windows benim gibi oyun severler için daha iyi. MacOS'u kötülemiyorum.
.dmg uzantısı tıpkı Windows'a özel olan .exe gibi MacOS'a özel bir uzantıdır.

Bulut oyun hizmetleri yeterince geliştiğinde, oyunlar Apple'ın yeni chipsetlerine uyumluluk sağladığında Windows eğer aklını başına almazsa yavaş yavaş ortadan kaybolacaktır. Tutunabildiği tek dal gamerlar kaldı zaten.

Windows ve MacOS'u karşılaştırmaya gerek yok gereksiz bir tartışma olur. Sadece belli donanımlar için işletim sistemi üretmekle binbir çeşit donanıma sistem üretmek farklıdır burada tabii ki macOS stabil olma konusunda daha öndedir. İşe göre kullanılacak programa göre cihaz desteğine göre işletim sistemi seçilip kullanılır.

Windows ve MacOS'u karşılaştırmaya gerek yok gereksiz bir tartışma olur. Sadece belli donanımlar için işletim sistemi üretmekle binbir çeşit donanıma sistem üretmek farklıdır burada tabii ki macOS stabil olma konusunda daha öndedir. İşe göre kullanılacak programa göre cihaz desteğine göre işletim sistemi seçilip kullanılır.
Aslında gereksiz bir tartışma olmadığını düşünüyorum. İki işletim sistemini yorumluyoruz, iyi ve kötü taraflarını tartışıyoruz. Sebze ile meyveyi karşılaştırmıyoruz. Sebze ile bir başka sebzeyi karşılaştırıyoruz yine. MacOS ile Windows'u karşılaştırmayalım da ne yapalım?

Aslında gereksiz bir tartışma olmadığını düşünüyorum. İki işletim sistemini yorumluyoruz, iyi ve kötü taraflarını tartışıyoruz. Sebze ile meyveyi karşılaştırmıyoruz. Sebze ile bir başka sebzeyi karşılaştırıyoruz yine. macOS ile Windows'u karşılaştırmayalım da ne yapalım?

Hocam ben mesajlarınızı da okudum önceden de macOS kullanmışsınız lakin ben sizde yeni alınan bilgisayarı bir övme durumu gördüm yanlış mıyım?

Hocam ben mesajlarınızı da okudum önceden de macOS kullanmışsınız lakin ben sizde yeni alınan bilgisayarı bir övme durumu gördüm yanlış mıyım?
Önceden kullandığım MacOS'u şirket bilgisayarında kullanıyordum. Ajansta çalışıyordum ve 2 sene boyunca i9'lu MacBook Pro kullandım. Sonra kendime Windows PC topladım oyun ve iş için. Her şeye rağmen Windows'un güzelliklerini görmeye çalıştım hatta Windows 10 ve 11 üzerine çok yazıp çizmişimdir. Ancak maddi durumum elverince hemen Apple'a atladım ve artık güzelliklerini görmeye çabaladığım değil, gerçekten güzel bir teknoloji kullandığımı hissediyorum. Yeni aldığım bilgisayarımı öveceğim tabii ki, kendisi bir canavar.

Dostum şunu unutma ki bu ülkede kıskanç ve nankörlük hat safada. Hayırlı olsun. Bende Apple'ın tüm en güncel cihazlarını kullanıyorum. Ve dün 15 Pro Max aldım kılıf vs. tavsiyesi üzerine konu açtım 10 tane haha yedim durduk yere. Sebebi ne biliyor musun? Adam sadece baba parası yiyor kendi parasını kazanmak nedir bilmiyor evinde sadece lise ve üniversite kazanmaya mahkum oyun bağımlısı bir şey bilmeyen insanlar sırf sen paran var diye kıskanıyor veya senin kullandığın gibi üst segment cihaz kullanamadığı için kıskanıp saçmalayıp duruyor. En iyisi konuya mute atman. Adam hayatında Apple görmemiş göremeyecek de. Bu yüzden Android ve Windows yolunda seni sorgulamaya toxiclemeye devam edecekler. Bunlar böyle maalesef önüne geçemezsin. Hatta bir tane moderatör sırf Android ve iOS deneyimlerimi anlattığım bir konumu 2 defa reddedip bana 1 ay kısıtlama attı. Hiçbir kural yanlışı olmamasına rağmen. Demem o ki güzel bir atılım yapmışsın. Çok mu oyun oynamak istiyorsun ileride konsol alırsın? Onu geçtim GeForce NOW kullanırsın? Ya hadi onu da geçtim App Store da Resident Evil'den tut birçok oyun zaten M2 M1 işlemcilere entegre %100 uyumlu şekilde çalışıyor onu da geçtim Steam MacOS'da çalışıyor ve desteklediği oyun az da olsa öz oyunlar. O yüzden çok takma bunlar böyle yapmaya devam edecekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı