Hazır sistem vs ikinci el toplama sistem

srcn90

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Muhafaza Memuru
Arkadaşlar elimde Z490 Tomahawk, 10700K, kasa ve M.2 SSD mevcut. Daha önce kendisine sattığım şu an garantisi olmayan RTX 3070 EVGA FTW3 Ultra ekran kartını da 7 bin TL'ye alma opsiyonum var. Geriye RAM, soğutucu ve PSU kalıyor ve bunlara da 10k bütçe ayırabilirim. Kardeşime bu sistemi toplamak istiyorum, kendisi PyCharm gibi programlar kullanıyor, arada bir de story mode oyunlar oynuyor. Sizce bu şekilde sistem mi toplamalıyım yarısı sıfır yarısı ikinci el yoksa şunun gibi sıfır bir sistem mi almalıyım?

Hocam bence ikinci el çok daha ucuza gelir ama vazgeçerseniz tavsiyem kardeşinizin yaşı üniversite çağında ise 40 bin lira civarına 4060'li laptoplar var onlar çok daha ideal olur.

Hocam bence ikinci el çok daha ucuza gelir ama vazgeçerseniz tavsiyem kardeşinizin yaşı üniversite çağında ise 40 bin lira civarına 4060'li laptoplar var onlar çok daha ideal olur.

3050'li laptopu var zaten dostum, o cepte. Masaüstü istiyoruz, kullandığı programların render süresi baya uzun ve işlemciye çok yük binip çok ısınıyo cihaz. O yüzden masaüstü ayarlayalım dedik, masaüstü soğutmaları daha güzel çünkü.

3050'li laptopu var zaten dostum, o cepte. Masaüstü istiyoruz, kullandığı programların render süresi bayağı uzun ve işlemciye çok yük binip çok ısınıyor cihaz. O yüzden masaüstü ayarlayalım dedik, masaüstü soğutmaları daha güzel çünkü.

Ben de masaüstü kullanıyorum da laptopu varsa ikinci el çok daha mantıklı olabilir o zaman.

Ben de masaüstü kullanıyorum da laptopu varsa ikinci el çok daha mantıklı olabilir o zaman.

Ayrıca elinizde anakart işlemci SSD de var hazır kasa alırsanız anakart ile işlemciyi satma derdiniz olur.

Geri
Yukarı