Hedeflerim çok yüksek ve stres yapıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bunların hepsini yapman mümkün değil. Yapsan bile hepsini profesyonel olarak yapamazsın, hoş olmaz. Doğru düzgün bir meslek seçerek işe başla. Alanında en başarılı olarak gördüğümüz insanlar genellikle tek alanda en başarılı oluyor dikkat edersen. Bu sebepten ötürü güzel bir meslek seç ilk olarak. Yaptığın hatalara bahane bulma ve önüne bak. Ha bir de realist ol. Hayallerin çok sürrealist.

Daha önce olmayan bir şey gelecekde olmayacak diye bir şey yok ve birden çok alanda başarılı kişiler var. Örnek adını aldığım kişi Fatih Sultan Mehmet çok iyi bir şair komutan asker ve mühendismiş.

Hacı sen kafayı sıyırmışsın.

Yeni mi fark ettiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce forum üyelerine karşı bir üslubunu düzelt, 14 yaşında çocuksun herkes senin gibi değil, dünyayı toz pembesi görmeyi bırak. 14 yaşında 94 kilosun ve çirkinsin, bak işte genetiklerin kötü kısacası, peki kim neden genetiği kötü olan birisi işe alsın onu sor kendine? Fizikle, makine mühendisliği ile alakalı en ufak bir soru sorsam dona kalırsın. O insanlar o alanlarda uzmanlaşmak için bebekken başlıyorlar bu işlere haberin var mı? Öyle çıldırmak istiyorum, sinirden ağlıyorum gibi ergen triplerine girme. Sinirli olduğun için değil ağlamak isteyen bir ergen olduğun için ağlıyosun. Kısacası her şey istemekle olmuyor, hedeflerinle gerçekçi ve alçakgönüllü ol. Motivasyon bozmak isteyenler gitsin demişsin birde, ne diyelim böyle devam et kesin yaparsın mı diyelim? 14 yaşına gelmişsin hala hayal dünyasında yaşıyorsun.

Saydığın insanların hepsini olmayı geç, 1 tanesini bile olamayacağını sana kimse söylemedi mi? O zaman ben söyleyeyim. :D

Ha onların gökten inmediği ben de biliyorum. Olmasına olursun ama bu zihniyetle zor, buna dayanarak rahatlıkla söyleyebiliyorum. :)

Baylar ben çıldıracağım inanılmaz ötesi hayallerim var hepsi bir arada olsun istiyorum ve asla taviz vermek istemiyorum zaten hayalimdeki liseye yaklaşamadım bile Galatasaray istedim LGS'de yüzdeliğim 2, 15-8 yanlışım vardı 7'si dikkatsizlikti. Örnek D şıkkındaki yazıyı a şıkkında gördüm sonra aynı şekilde D şıkkındaki görseli a şıkkında gördüm falan falan çok abartılı hedeflerim var ailemin beklentileri az değil ben kendimden onlardan bile daha fazla beklentiliyim. Deliler gibi beklentiliyim.

İmkansız gibi çoğu zaten ama inanıyorum yapacağım diyorum ama yapılacak gibi görünmüyor. Çok fazla meslek birden istiyorum hem de idollerim kadar iyi olmak en iyisi olmak: Oyunculuk ( benedict cumberbatch ) / dijital oyun yapımcısı ( hideo kojima ) / genetik mühendisliği / makine mühendisliği / fizik profesörü ( Tesla ) / kaleci ( manuel neuer ) / siyasetçi (Atatürk) / yazar / müzisyen (Joker/hayki) evet şaka değil cidden istiyorum hem de hepsini umutlu muyum? Evet ama bazen bile dalga geçiyorum en iyi okulunda okumak istiyorum.

Hedefimdeki üniversite çalifornia üniversitesi genetik için. Depaul üniversitesi oyunculuk için yani aşırı büyük. Zirvede olmak için en yüksek dağı seç.
Tek eğitim değil başka konularda da en iyiyi isterim sevdiğim kişi dünyanın belki de en iyi oyuncusu bile olabilir ve aynı milletten bile değiliz aynı dilden değiliz.

Bana doğma büyüme bir Amerikalı gibi bir İngilizce lazım. Çok kiloluyum 94 kilo falanım kas desen çok az var ve çirkinim. Boyum var Allah'tan yoksa tipim 0. agresifim ve Hiper aktifim. Sabrım 0. kibar davranamıyorum kimseye. Yani bir kızın isteyeceği son insanım. Yaşım 14 daha yol var ama ben çıldırıyorum yine de evde sinir krizi geçiriyorum. Ve yol olsa bile şans faktörünün çok yüksek bir etkisi var.

Annem, babam öğretmen Türkiye'ye göre iyi ama Amerika için 1000 dolar falan ediyor aylık. Evde durduk yere ağlıyorum sinirden. Yardım edin yoksa çıldıracağım. Ek olarak kimse tam hedeflerimden haberdar değil ben bile bazen bilmiyorum. Hedef düşür demeyin bana asla yapmak isteyeceğim son şeylerden biri. Yöneticiler lütfen yazım hatalarını tek bir seferlik dikkate almayabilir mi sinir krizi geçiriyorum şu an yazdığımı okuyamıyorum bile. Motivasyon bozmak için gelenler gitsin şimdiden.

Kardeşim moralini bozmıyayım ama bunları yapman çok zor hele birini bile bu saydığın insanlar hayatını buna adamış insanlar yani sen bir de tek bir alanda değil hepsini yapmak istiyorsun yani rahimdeyken başlasayından bunlara belki bir ihtimal.

Baylar ben çıldıracağım inanılmaz ötesi hayallerim var hepsi bir arada olsun istiyorum ve asla taviz vermek istemiyorum zaten hayalimdeki liseye yaklaşamadım bile Galatasaray istedim LGS'de yüzdeliğim 2, 15-8 yanlışım vardı 7'si dikkatsizlikti. Örnek D şıkkındaki yazıyı A şıkkında gördüm sonra aynı şekilde D şıkkındaki görseli a şıkkında gördüm falan falan çok abartılı hedeflerim var ailemin beklentileri az değil ben kendimden onlardan bile daha fazla beklentiliyim. Deliler gibi beklentiliyim.

İmkansız gibi çoğu zaten ama inanıyorum yapacağım diyorum ama yapılacak gibi görünmüyor. Çok fazla meslek birden istiyorum hem de idollerim kadar iyi olmak en iyisi olmak: Oyunculuk ( Benedict Cumberbatch ) / dijital oyun yapımcısı ( Hideo Kojima ) / genetik mühendisliği / makine mühendisliği / fizik profesörü ( Tesla ) / kaleci ( Manuel Neuer ) / siyasetçi (Atatürk) / yazar / müzisyen (Joker/hayki) evet şaka değil cidden istiyorum hem de hepsini umutlu muyum. Evet ama bazen bile dalga geçiyorum en iyi okulunda okumak istiyorum.

Hedefimdeki üniversite Çalifornia üniversitesi genetik için. Depaul üniversitesi oyunculuk için yani aşırı büyük. Zirvede olmak için en yüksek dağı seç.
Tek eğitim değil başka konularda da en iyiyi isterim sevdiğim kişi dünyanın belki de en iyi oyuncusu bile olabilir ve aynı milletten bile değiliz aynı dilden değiliz.

Bana doğma büyüme bir Amerikalı gibi bir İngilizce lazım. Çok kiloluyum 94 kilo falanım kas desen çok az var ve çirkinim. Boyum var Allah'tan yoksa tipim 0. agresifim ve Hiper aktifim. Sabrım 0. kibar davranamıyorum kimseye. Yani bir kızın isteyeceği son insanım. Yaşım 14 daha yol var ama ben çıldırıyorum yine de evde sinir krizi geçiriyorum. Ve yol olsa bile şans faktörünün çok yüksek bir etkisi var.

Annem, babam öğretmen Türkiye'ye göre iyi ama Amerika için 1000 dolar falan ediyor aylık. Evde durduk yere ağlıyorum sinirden. Yardım edin yoksa çıldıracağım. Ek olarak kimse tam hedeflerimden haberdar değil ben bile bazen bilmiyorum. Hedef düşür demeyin bana asla yapmak isteyeceğim son şeylerden biri. Yöneticiler lütfen yazım hatalarını tek bir seferlik dikkate almayabilir mi sinir krizi geçiriyorum şu an yazdığımı okuyamıyorum bile. Motivasyon bozmak için gelenler gitsin şimdiden.
Hocam kahve de ister misin?

Kendini beğenme o kadar. Şu an egonu tatmin etmek için hedefini yüksek tutuyorsun. Egonu tavan yaptırmazsan bu kadar beklentin olmaz. Ayrıca konuyu tekrar açmak yerine öne çıkarabilirdin.

Daha önce olmayan bir şey gelecekde olmayacak diye bir şey yok ve birden çok alanda başarılı kişiler var. Örnek adını aldığım kişi Fatih Sultan Mehmet çok iyi bir şair komutan asker ve mühendismiş.
Sen bunlari gerceklestirmek icin calisiyor musun peki? 45 kitap bitirdigini soylemissin benim kardesim 100'u askin kitap bitirdi bu sene, hedefi normal bir bilgisayar muhendisi olmak. Denemeler yazman, bolca kitap okuman ve inanilmaz guzel bir liseye gitmen lazim bunlari gerceklestirmek icin. Egitimde temel onemli. Hangi ensturmanlari calabiliyorsun, kac deneme yazdin; kimya, biyoloji, fizik gibi alanlara kendini yoruyor musun? Bence hayir. Bunlarin hepsinde iyi kotu bir temelin olsa bu konuyu acma ihtiyaci duymazdin. Daha imla kurallarindan bir habersin gelmissin ben her seyde iyi olacagim diyorsun. Once bir seyde en iyi ol gorelim de inanalim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı