Çözüldü İkinci RAM slotuna RAM takınca açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hidir62

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
Team T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16
SSD veya HDD modeli
sandisk 250gb ssd
Ekran kartı
shaphire rx6700
Anakart
Gigabyte B365M H Intel B365 Ddr4 Matx Anakart
İşlemci
i5 9400f
İşlemci lazım olduğu için anakartımdan işlemciyi çıkarttım daha sonrasında tekrar takınca çalışmadı. 2.RAM slotuna RAM takıldığından dolayı çalışmadığını buldum.
Sebebi ne olabilir çzöümü nedir yardımcı olur musunuz?

Çözüm
İkinci slota toz vs girmiş olabilir bu arada dediğinden anladığım şu daha öncesinde kullandığın sistemi sadece işlemciyi söküp geri takmanla yaşadın sanırım, bir diğer önerim işlemci anakart pinlerini kontrol et yamukluk var mı diye çünkü ikinci RAM'i görmüyorsa ya RAM'de sıkıntı vardır ya da Memory kontrolcüsü sıkıntılıdır pinler yamuksa yaşanabilir.
Sökerken ve takarken bir hata yapmadığınızı varsayarsayıyorum. BIOS'u 2 RAM'de takılıyken sıfırlayın ve tekrar deneyin. Prizden kasanın güç kablosunu çekin 10-15 saniye basılı tutun.

Anakart pinlerinde bir sorun olmuş olabilir.

Sökerken ve takarken bir hata yapmadığınızı varsayarsayıyorum. BIOS'u 2 RAM'de takılıyken sıfırlayın ve tekrar deneyin. Prizden kasanın güç kablosunu çekin 10-15 saniye basılı tutun.

Anakart pinlerinde bir sorun olmuş olabilir.

Sistemi 2. RAM'i takınca direkt boot etmiyormuş yani BIOS sıfırlayamaz o esnada.

İkinci slota toz vs girmiş olabilir bu arada dediğinden anladığım şu daha öncesinde kullandığın sistemi sadece işlemciyi söküp geri takmanla yaşadın sanırım, bir diğer önerim işlemci anakart pinlerini kontrol et yamukluk var mı diye çünkü ikinci RAM'i görmüyorsa ya RAM'de sıkıntı vardır ya da Memory kontrolcüsü sıkıntılıdır pinler yamuksa yaşanabilir.

Çözüm

Dediğin gibi yaptım pinlerin bazıları hafif yamuktu biraz da hava tuttum toz kaçmış olabilir diye düzeldi. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı