Karnıma nasıl kas kütlesi kazandırırım?

Asil_X

Picopat
Yer
Earth
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 11
Yaşım 13, boy 1 50 kilo 48. Kassız ve yağlı bir vücuda sahibim. Şınav vs. çok çekemiyorum, güçsüzüm. Neler yapmam gerek? Bilgisiz olduğum için detaylı anlatırsanız sevinirim:)

Daha yaşın erken kilo almak istiyorsan annen evde ne yapıyorsa daha fazla ye veya ekmeği biraz arttır daha hormonların yok zamanla düzene girecek hormonların 17 li yaşlarında spora başlarsın şuanlık bisiklet sür top oyna yazları bolca yüz yeter çok da düşünme bunları

Daha yaşın erken kilo almak istiyorsan annen evde ne yapıyorsa daha fazla ye veya ekmeği biraz arttır daha hormonların yok zamanla düzene girecek hormonların 17 li yaşlarında spora başlarsın şuanlık bisiklet sür top oyna yazları bolca yüz yeter çok da düşünme bunları
Herkes bulk yap, kilo al diyor, neden? Ben yağ yakmak istiyorum, sizse kilo alın diyorsunuz sebebini anlamıyorum. Zaten biraz kilolu duruyorum.

dostum bak yaşın gerçekten şuan küçük sana burada makale anlatır gibi anlatırım ama kafan çok karışır kısaca anlatacağım.

Kas bir kütledir. Kütle=Kilo
Aynı anda yağ yakıp kas kütlesi kazanamazsın. Vücuda giren kalori yaktığın kaloriden fazla olmalıki kilo alasın. Kiloyu hem yağ hem kas olarak alırsın yani yağlanmadan kas kütlesi olmaz.
Bu sporun atasözü şudur: Yaparken yakamazsın yakarken yapamazsın.
50 kilosun neyin zayıflaması yok olmayı falan mı düşünüyorsun bak dedim ya bu yaşta bunlara kafayı takma psikolojini bozarsın kas kütlesi istiyorsun anladım ama yaşın erken daha vücudunda hormon yok kıl yok yün yok testosteron yok dediğim gibi bir dövüş sporu olabilir futbol olur basketbol olur Bunlarla ilgilen yazları yüz bisiklete bin ilerleyen zamanlarda yaşın büyüyünce bunları tekrar konuşuruz

Yaşım 13, boy 1 50 kilo 48. kassız ve yağlı bir vücuda sahibim. Şınav vs. çok çekemiyorum, güçsüzüm. Neler yapmam gerek? Bilgisiz olduğum için detaylı anlatırsanız sevinirim:)

Benim sana tavsiyem küçük kardeşim git bir futbol klübüne yazıl ya da yüzmeye git boyuna göre kilon nasıl bilmiyorum ama kilon düşük geldi bana o yüzden annen ne yapıyorsa yemeye bak ve zaten yaşın ilerledikçe boyunda artacak o yüzden bu kilo az gelmeye başlacak. Dedin ki futbol veya yüzmeye gidemem git bir tane barfiks demiri al ona asıl ne kadar durabiliyorsan o kadar dur bir zaman sonra çekebilmeye başlarsın. Şınav da çekemiyorum dedin internete kız şınavı yaz onu çek bir zaman sonra normal şınav da çekmeye başlarsın.

Benim sana tavsiyem küçük kardeşim git bir futbol klübüne yazıl ya da yüzmeye git boyuna göre kilon nasıl bilmiyorum ama kilon düşük geldi bana o yüzden annen ne yapıyorsa yemeye bak ve zaten yaşın ilerledikçe boyunda artacak o yüzden bu kilo az gelmeye başlacak. Dedin ki futbol veya yüzmeye gidemem git bir tane barfiks demiri al ona asıl ne kadar durabiliyorsan o kadar dur bir zaman sonra çekebilmeye başlarsın. Şınav da çekemiyorum dedin internete kız şınavı yaz onu çek bir zaman sonra normal şınav da çekmeye başlarsın.
Hah işte şöyle ya biz o yaşta bizim parkta kum havuzu vardı orada oyuncak arabalarla oynardık en güzeli futbol basketbol yüzme bisiklet en güzel spor işte o yaş için hem belki o yönden ilerler şuanlık bunlar yeterde artar bile fitness ise 17 18 yaşında başlar

Geri
Yukarı