Kulak Zarım Yırtıldı

Geçmiş olsun. Çok dikkat ediniz bu dönemde.
Oyle gercekten, ameliyattan daha onemli ilerleyen surec.

------------
Birazdan kontrole gideceğim ama asıl kontrol Çarşamba günü. Ameliyatın işe yarayıp yaramadığı tahminen Çarşamba günü belli olacak. Tamponlar çıkarılacak ve kulak zarına bakılabilecek sanırım o gün.

Son düzenleme:
Tamponlar çıktı ve antibiyotik tedavisi hap yerine kulak damlaları ile devam etmeye başladı arkadaşlar. Kulak zarı olduğu için kulak damlaları ağrı yapmıyor, korkusuzca damlatabiliyorum.
Zaten ameliyat sonrası ağrı - sızı olmadı. İlk günler tampon ve kulak yapışkanı biraz rahatsız ediyor tabi, yatması kalkması sıkıntı oluyor :)

Şunu eklemek istiyorum; az önce telefonumdan 1. ses seviyesinde Google Translate aracılığı ile bir metin okuttum, kulaklıktan yalnızca sağ kulağıma verdim. Sol kulağım kadar iyi olmasa da çeviriden gelen sesleri anlayabiliyorum. Eskiden 4. seviyede anlayabiliyordum, şuan en kısık seste duyabilyiorum. Karşılaştırmasını çok önceden yapmıştım yani :)

Kulak zarı henüz iyileşmediği, yalnızca 1 hafta geçtiği halde + kulağımın içerisi halen daha kanlı ve kabuklu olduğu halde 1. ses seviyesine kadar yükseldi işitme duyum. Zaten sağ kulağım biraz sıkıntılıydı, eskisinden de iyi duymaya başlayacak gibi, şimdiden o sinyalleri veriyor :)

Allah razı olsun arkadaşlar, kontrole gidip geldikçe gelişmeleri aktaracağım. Sürecin sonunda da bu konuyu tüm forumlara yayacağım, aynı dertten müzdarip olup süreci merak edenlere rehber niteliğinde olur.

İyileşip iyileşmeyeceği kesin değil henüz, belki de tekrar ameliyat masasına yatarım :)

Kulak çınlaması normaldir. Bana da oluyor ara sıra.
Miting'e gitmiştim 30 dk hoparlörün en önündeydim. Ses çok şiddetliydi. Oruçlu kafa aklıma hiç gelmedi arkaya gitmek. Eve geldiğimde kulağım işitme azlığı ve çınlama vardı. 2 3 gün sonra azaldı düzeldi gibi fakat geceleri yastığa kafamı koyduğum anda çınlama oluyor. Şuanda tekrar bir işitme azlığı ve çınlama oluyor. 1 hafta sonra KBB gideceğim 21 yaşındayım ve psikolojim bozuldu. Hayattan zevk alamıyorum.

Miting'e gitmiştim 30 dk hoparlörün en önündeydim. Ses çok şiddetliydi. Oruçlu kafa aklıma hiç gelmedi arkaya gitmek. Eve geldiğimde kulağım işitme azlığı ve çınlama vardı. 2 3 gün sonra azaldı düzeldi gibi fakat geceleri yastığa kafamı koyduğum anda çınlama oluyor. Şuanda tekrar bir işitme azlığı ve çınlama oluyor. 1 hafta sonra KBB gideceğim 21 yaşındayım ve psikolojim bozuldu. Hayattan zevk alamıyorum.
İşitme duyusu gerçekten öyle, yaşadığını hissedemiyor insan adam akıllı duyamayınca.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı