Laptop vs Xbox

Aequitas233

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Aslında kafamda laptop almak vardı ama elimdekini satmakla falan uğraşmak istemiyorum. Elimde Huawei Matebook D15 var. Sizce yanına büyük bir monitör ile Xbox alsam iyi olur mu? Malum bir laptop seçiyorum ve para biriktirmeye başlıyorum yarın bir bakıyorum laptop 5 bin TL zamlanmış. Arkadaşlar ya da RTX 3050 ekran kartlı bilgisayar alsam performansı nasıldır?

Arkadaşlar selam. Aslında kafamda laptop almak vardı ama elimdekini satmakla falan uğraşmak istemiyorum. Elimde Huawei Matebook D15 var. Sizce yanına büyük bir monitör ile Xbox alsam iyi olur mu? Malum bir laptop seçiyorum ve para biriktirmeye başlıyorum yarın bir bakıyorum laptop 5 bin TL zamlanmış. Arkadaşlar ya da RTX 3050 ekran kartlı bilgisayar alsam performansı nasıldır?

Yazdıklarından anladığım kadarı ile bir yere taşımayacaksın. Direkt masaüstü al hem 3050'den güçlü bir bilgisayar hem de yükseltmeye müsait bir bilgisayarın olur.

Xbox i al 10 numara olur. Ayda 200 tl e bir dünya oyunu oynarsın. (Diablo, CoD, Fifa, RDR..) birazdan gelir dislike atarlar bana xbox alın deyince linç geliyor.
Bu arada matebook d15 de kullandım, hafif ve macbook tarzı ince bir notebook u islemcilisi vardi sarsi da baya gidiyordu, laptop u zararına vermeyin bence.

Yazdıklarından anladığım kadarı ile bir yere taşımayacaksın. Direkt masaüstü al hem 3050'den güçlü bir bilgisayar hem de yükseltmeye müsait bir bilgisayarın olur.

Hocam laptop almam lazım. Masaüstü almayacağım. Anlatayım bir daha. Ben laptop almak istiyorum yazın ama zamlanıyor. Aşırı bir oyun oynamayacağım. RTX 3050 laptop almak istiyorum ama çöp diyorlar. Bende şu anda Huawei Matebook D15 var. Arada Valorant HOI4 tarzı oyunlar oynuyorum. Bende Xbox almayı düşündüm. Arada Forza oynarım falan yanına monitör çekecektım 31 inç. Zaten monitör lazımdı.

Xbox i al 10 numara olur. Ayda 200 tl e bir dünya oyunu oynarsın. (Diablo, CoD, Fifa, RDR..) birazdan gelir dislike atarlar bana xbox alın deyince linç geliyor.
Katılıyorum elimde ki bilgisayardan memnunum. Oyun oynarken xbox kullanırım

Hocam bence Xbox'dan oynayamayacağınız oyunlara bilgisayarınız yetiyorsa Xbox alıp diğer oyunları da ondan oynarsınız iyi olur.

Yetiyor hocam.

Hocam şöyle monitör beğendim.

Hocam sizi yanlış yönlendirmek istemem monitörlerle ilgili pek bilgim yok ama monitörün boyutuna göre çözünürlüğü az gibi ms vs Hz değeri de biraz az bilgili arkadaşlar yardımcı olursa daha iyi olur.

Belki bu monitöre göz atabilirsiniz.

Hangi Xbox'ı alacaksınız bilmiyorum ama 200 TL'ye oyun oynama olayı yani Gamepass PC'de de var yani Xbox'a özel birşey değil kaldı ki Xbox'ta olan Microsoft oyunlarının hepsi PC'ye zaten ilk günden çıkıyor bunu da geçtim 4 tanesi Nintendo ve PS'ye bile geldi. Xbox'ın önü açık görünmüyor yarın öbür gün sıkılıp başka platforma geçmek isterseniz aldığınız oyunlar ve oyun saveleri Xbox'ta kalır onlar da çöp olur. PC alın bence hem Xbox'ta olan herşey var hem de çok daha fazla oyuna erişiminiz olur, bütün emulatörlere erişiminiz olur, aksesuar sınırınız olmaz amacınız sadece oyun oynamak ise bile çok yönlü kullanırsınız. Hadi Series X mantıklı değil yine de Series S alınabilir. Bütçenizi de bilmiyorum ama temizinden RTX 4060 sistem toplamanız da mantıklı olur.

Hangi Xbox'ı alacaksınız bilmiyorum ama 200 TL'ye oyun oynama olayı yani Gamepass PC'de de var yani Xbox'a özel birşey değil kaldı ki Xbox'ta olan Microsoft oyunlarının hepsi PC'ye zaten ilk günden çıkıyor bunu da geçtim 4 tanesi Nintendo ve PS'ye bile geldi. Xbox'ın önü açık görünmüyor yarın öbür gün sıkılıp başka platforma geçmek isterseniz aldığınız oyunlar ve oyun saveleri Xbox'ta kalır onlar da çöp olur. PC alın bence hem Xbox'ta olan herşey var hem de çok daha fazla oyuna erişiminiz olur, bütün emulatörlere erişiminiz olur, aksesuar sınırınız olmaz amacınız sadece oyun oynamak ise bile çok yönlü kullanırsınız. Hadi Series X mantıklı değil yine de Series S alınabilir.
Hocam arada bi forza atıyım, arkadaşlarla rainbow oynayacağım he birde apex legends ile fortnite. Özel oyunlara hevesim yok

Hocam sizi yanlış yönlendirmek istemem monitörlerle ilgili pek bilgim yok ama monitörün boyutuna göre çözünürlüğü az gibi ms vs Hz değeri de biraz az bilgili arkadaşlar yardımcı olursa daha iyi olur.

Belki bu monitöre göz atabilirsiniz.
Hocam aslında TUF alacaktım da ekran boyutu büyük olsun istiyorum.

Hocam arada bi forza atıyım, arkadaşlarla rainbow oynayacağım he birde apex legends ile fortnite. Özel oyunlara hevesim yok

Hocam aslında TUF alacaktım da ekran boyutu büyük olsun istiyorum.
Öyleyse bütçeniz ne kadar? Bu arada Series S alınır F/P bir konsol fakat Xbox tarafından diğer konsolları düşünmenizi önermem. Xbox'ta paranızla aldığınız oyunları Online oynamak için de aylık minimum 160 TL vermeniz gerekiyor bunu da düşünün.

Geri
Yukarı