MacBook Air M1 vs M2

mehmetakbas07

Centipat
Daha fazla  
Günlük kullanım için bu iki laptopun 256 GB SSD 16 GB RAM'lik modellerine bakıyorum bildiğiniz gibi iki cihaz arasında 6bin TL fark var. Bu farka bakıp M.2 almaya değer mi yoksa M1 mi almalıyım? Elektrik-elektronik mühendisliği okuyorum genelde işlerim gereği Microsoft Office, C, Python programlama, AutoCAD, proteus gibi programlardan tasarım yapmaktır. Bir de anlayan varsa Xcode adlı uygulamadan ekstra internetten C compailer indirmeme gerek var mı? Windows bilgisayarda IDE'lerde C için ayrıyeten uğraşmak gerekiyor.

Günlük kullanım için bu iki laptopun 256 GB SSD 16 GB RAM'lik modellerine bakıyorum bildiğiniz gibi iki cihaz arasında 6bin TL fark var. Bu farka bakıp M.2 almaya değer mi yoksa M1 mi almalıyım? Elektrik-elektronik mühendisliği okuyorum genelde işlerim gereği Microsoft Office, C, Python programlama, AutoCAD, proteus gibi programlardan tasarım yapmaktır. Bir de anlayan varsa Xcode adlı uygulamadan ekstra internetten C compailer indirmeme gerek var mı? Windows bilgisayarda IDE'lerde C için ayrıyeten uğraşmak gerekiyor.
Ben olsaydım bütçe aşıp m2 alırdım.

6 bin TL bayağı fark var. Ancak uzun süre kullanım için bence M2 almaya değer. Ancak M1 sizi aynı şekilde bayağı götürür. Bütçe konusunda sıkıntı yok ise, M2 öneririm.

M2 cihazların 256 GB SSD'si ile M1 cihazların 256 GB SSD'si arasında hız farkı var. Apple'ın kullandığı NAND bellek tipi sebebiyle M2 cihazlardaki 256 GB SSD'ler çok daha yavaş kalıyor. Günlük kullanımda ne kadar fark edersiniz bilmiyorum ancak çoğu kişi eğer M2 alınacaksa 512 GB SSD öneriyor.

Benim bütçeme uyduğu için MacBook Air M1/16GB/256GB modelini aldım, şimdilik memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı