Çözüldü Macbook Pro 2010 High Sierra yükle uygulamasının bu kopyası hasar görmüş olduğundan macOS'i yüklemek için kullanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

akif12

Hectopat
macOS High Sierra yükle uygulamasının bu kopyası hasar görmüş olduğundan macOS'i yüklemek için kullanılamıyor" diye tırnak içinde yazdığım mesaj çıkıyor ve yükleme yapamıyorum. Acaba nerede yanlış yapıyorum ya da bir hata mı var ? Hasar görmemiş kopyayı nereden bulabilirim. Cihaz 2010 ortası macbook pro. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatanın bir görselini paylaşır mısınız ?

WhatsApp Image 2018-04-09 at 10.23.44.jpeg

Yukarıda "kurtarma sunucusuna erişilemedi" denen yerde yazıyordu. Ekran aynı ekran. "macOShigh sierra yükle uygulamasının bu kopyası hasar görmüş olduğundan macOS'i yüklemek için kullanılamıyor" yazıyordu. Ben bu MacBook PC'ye bir türlü format atamadım. Nerede yanlış yapıyorum bir türlü anlamadım. Bu başlıktaki paylaşımla denedim bahsettiğim hata çıktı ortaya. Aonra interntten yükleyeyim dedim, o zaman da görseli paylaştığım hata çıkıyor ortaya. Bu sayfada da meselea wifi açmıyor ve kurtarma sunucusuna erişilemiyor uyarısı çıkıyor. Anlamadım bu kadar zor mu macbook'a format atmak. Tıkandım resmen.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bugün yeniden kurmayı denedim verilen imaj ile. Aşamalarda yaptığım şeylerin resmini ekleyeyim belki bir açalım yaparsınız yükleme konusunda. Önce dediğiniz gibi windows 10'da boş bir USB diske yazdırdım verilen imajı Transmac ile. Sonra yazdırdığım USB'yi Macbook'a taktım. Alt tuşuna basılı tutarak başlattım. Elma logosu çıktı yaklaşık 10 dakika bekleyip bir yükleme yaptı. Sonra macOS izlenceleri çıktı karşıma. macOS disk izlencelerinden yerleşik hardiski sildim günlükle olarak. Disk izlencelerinden çıktım. Sonra macOS yükleye girdim ve sürdür dedim. Öyle diyince en son resim çıkıyor. Daha öncede aynı resim çıkmıştı.

3.jpeg
222.jpeg
1.jpeg

Selam,
İzlencelerden Disk İzlencesi kısmından diskini tamamen sıfırlayıp dener misin bir de?

Tamamen sıfırlama dediğiniz olay sanırım silme işlemi oluyor değil mi. Onu yaptım. Maalesef olmadı.

rrr.jpeg

İmaj'da da bir hata olabilir yeniden yazdırmayı denediniz mi tamamen sıfırlayıp ? USB'den söz ediyorum.

İmajı'da yeniledim. Hatta esasında farklı bir imaj ile de ayrıca denedim yine olmadı. Ayrıca en baştan İnternet Rocovery ile başlatma ile kuruluma başlatabiliyorum (Shif + Alt + Cmd + R) ve internete bu esnada bağlanıp dünya sayfası çıkıyor. Yükleme yaptıktan sonra izlenceler bölümü gelince Wifi bağlanma kısmı bağlı olarak açılmıyor izlenceler kısmı. Wifi bağlanmıyor. İzlencelerde yeniden yükle kısmına basınca zaten net bağlantısı olmadığından sunucuya bağlanamadı diyor. İnternetten format atamadım olmadı ve imaj ile de olmadı. Tuhaf bir şekilde çözemedim bu işi.

Arkadaşlar araştırdığım kadarıyla Sabit Diskleriniz'de de bir problem olabilir, imkanınız var ise farklı Sabit Diskler ile deneyebilir misiniz ?

Geri
Yukarı