Çözüldü Macbook Pro 2010 High Sierra yükle uygulamasının bu kopyası hasar görmüş olduğundan macOS'i yüklemek için kullanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Aynı hatayı alıyorum yöntemleri denedim sorunu çözebilen ya da yardımcı olabilecek biri varmı ?
Sizin sorun yaşadığınız PC nedir acaba ? Aynısı model mi merak ettim. bende 2010 ortası macbook pro var. SSD takıldı sonradan.
Bu arada farklı bir DMG dosyası ile denedim ve kurulum yaptı. 12 dadika gibi bir sürede kuruyor ama en sonunda şöyle bir ifade çıktı ekrana " macOS bilgisayarınıza yüklenemedi onaylama aracı şu anki başlangıç diskini ayarlayamadı" dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yükleme yapmak için hard diski sildim o yüzden yıl olarak hatırlamıyorum ama 2011 yada 2010 olması lazım. Fabrika çıkışı El Capitan olduğu için onu denemeyi düşünüyorum. Özellikleri Core i5, 4 GB RAM, 2.3 GHZ işlemci ve 13.3" inç ekran. Belki modeli konusunda yardımcı olabilir sana.

Arkadaşlar her ikiniz de '' İlk Yardım '' seçeneğini denediz mi ? BootUp sorunlarını çözüyor büyük bir oranda. Diskinizi tamamen sıfırlayın ve deneyin. Ekstradan imkanınız varsa Sabit Diskinizi söküp bir USB kutu ile bağlayıp Windows sisteme tamamen tüm bölüntülerini sıfırlayın ve silin ardından HFS olarak yeniden biçimlendirin hatta imkanınız varsa Wipe işlemi uygulayın disklerinize. Ardından NVRAM ve PRAM sıfırlama işlemlerini araştırın. Aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor artık tek olarak Sabit Disklerde ki sorunu düşünmeye başladım.

Son düzenleme:
Arkadaşlar her ikiniz de '' İlk Yardım '' seçeneğini denediz mi ? BootUp sorunlarını çözüyor büyük bir oranda. Diskinizi tamamen sıfırlayın ve deneyin. Ekstradan imkanınız varsa Sabit Diskinizi söküp bir USB kutu ile bağlayıp Windows sisteme tamamen tüm bölüntülerini sıfırlayın ve silin ardından HFS olarak yeniden biçimlendirin hatta imkanınız varsa Wipe işlemi uygulayın disklerinize. Ardından NVRAM ve PRAM sıfırlama işlemlerini araştırın. Aklıma başka bir çözüm yolu gelmiyor artık tek olarak Sabit Disklerde ki sorunu düşünmeye başladım.
İlk yardım işlemi başarılı oluyor herhangi bir sorun çıkartmıyor sonrasında ise NVRAM ve PRAM sıfırlama işlemi

macos-nvram-option-key.png
mac-nvram-add-icon.png
macos-nvram-command-key.png
mac-nvram-add-icon.png
macos-nvram-p-key.png
mac-nvram-add-icon.png
macos-nvram-r-key.png

Komutlarıyla gerçekleştiği söyleniyordu denedim.
Bilgisayara bootcamp le windows kuruluydu ve format atmak adına sildim. 2 gün sonra şehir dışına çıkmam gerekicek ingilizce makalelere bakıyorum benzer cevaplar buluyoruz sanırım. Nasıl olacak bilmiyorum ama 2 günüm var bu formatı gerçekleştirmek adına. Windows u yeniden nasıl yükleyebileceğimse ayrı bir muamma olarak kalıyor.
Hocam yükleme yapmak için hard diski sildim o yüzden yıl olarak hatırlamıyorum ama 2011 yada 2010 olması lazım fabrika çıkışı el capitan olduğu için onu denemeyi düşünüyorum. Özellikleri i5 4 gb ram 2.3 ghz işlemci 13.3" inç ekran belki modeli konusunda yardımcı olabilir sana.
Bu arada model bilgisine ulaştım early 2011 miş.
İlk yardım işlemi başarılı oluyor herhangi bir sorun çıkartmıyor sonrasında ise NVRAM ve PRAM sıfırlama işlemi

macos-nvram-option-key.png
mac-nvram-add-icon.png
macos-nvram-command-key.png
mac-nvram-add-icon.png
macos-nvram-p-key.png
mac-nvram-add-icon.png
macos-nvram-r-key.png

Komutlarıyla gerçekleştiği söyleniyordu denedim.
Bilgisayara bootcamp le windows kuruluydu ve format atmak adına sildim. 2 gün sonra şehir dışına çıkmam gerekicek ingilizce makalelere bakıyorum benzer cevaplar buluyoruz sanırım. Nasıl olacak bilmiyorum ama 2 günüm var bu formatı gerçekleştirmek adına. Windows u yeniden nasıl yükleyebileceğimse ayrı bir muamma olarak kalıyor.

Bu arada model bilgisine ulaştım early 2011 miş.
HDD ' i support.apple.com 'dan bakarak yeniden tamamen silme işlemini sağladım ve ilk yardım bölümü bulamadığı bozukluğu buldu bu sayede. GUID bölüntü haritasına çevirdiğimde HDD ' i. Fakat Kurtarma 'dan İlk Yardım 'ı çalıştırın diyor fakat ben Kurtarma bölümüne ulaşamıyorum.

Son düzenleme:
Normal bir şekilde Windows USB'si oluştur. Ardından sistemi açarken ALT tuşuna basarak Boot seçeneklerini aç ve USB'yi seç, kuruluma geç.

Sonunda format attım ve kurulumu başarılı bir şekilde kurdum.
Nasıl olduğunu tam olarak anlamadım ama ne yaptığımı anlatayım umarım işinize yarar. Optin+Command+P+R tuşlarına sizin dediğiniz gibi birlikte bastım, ancak ekranda bilgi mahiyetinde hiç bir şey belirmedi, hissedebildiğim tek önemli belirti PC'nin açılış sesi biraz fazla çıkmasıydı. Sonra sistem elma logosuna düştü, oradan çubuk bar doldu, ekran izlenceler kısmına geldi, izlencelere gelince burada önemli bir değişiklik oldu ve PC Wifi'den internete başarılı bir şekilde bağlandı. Sonra izlencelerden macOS'i yeniden yükle kısmına basınca "untrusted cert title" diye bir hata çıktı ekrana. Bu hatanın ne olduğunu araştırırdım ve şu bilgiye ulaştım; "Bu hata sistemin tarih saat hatasidir tarih saati düzelttigimiz zaman islem gerceklesir benim gibi maci hic acilmayanlar mecburen terminal den degisecekler terminale (date) yazinca sistemin saati gozukur gecmis zamandir şöyle düzenliyoruz date ay.gun.saat.dakika.yil ornek bir zaman tarih veriyorum ( date 1122213516 ) enter dan sonra guncellenir yukleme yapabilirsiniz" . Bu bilgide verilen komutları aynen yapıp tekrardan izlenceler kısmına gelip macOS'i yeniden yükle dedim ve gerisi önce netten indirme yaptı. Bir 30 dakika sürdü, sonra 12 dakikalık yükleme yapılan elma logosu olan bir sayfa çıktı ve normal bir şekilde kendiliğinden kurulumu başarılı bir şekilde yaptı. Ve mutlu son ;)
Umarım işinize yarar ve sizinde sorununuz çözülür.
Bilgi verip çözüm için çaba sağlayanlara çok teşekkür ediyorum.

Sonunda çözüldüğüne sevindim artık hiçbir şey gelmiyordu aklıma ama PRAM başarılı olmuş. Güle güle kullan :) Tebrikler :)

Ben yeni hard disk aldım ve yeniden denedim ama aynı hata malesef. İnternetten kurtarma komutu sende çözülmüş fakat benim bilgisayarım tepki vermiyor komuta. Bütün komutları denediğim halde
Normal bir şekilde Windows USB'si oluştur. Ardından sistemi açarken ALT tuşuna basarak Boot seçeneklerini aç ve USB'yi seç, kuruluma geç.
Alt tuşuna bastığımda bir seçenek sunmuyor ve ekran parça parça kararmaya başlıyor. Windows'u flashtan yüklemesi için takar takmaz ve bilgisayar kilitleniyor. Zaten internettede boot camp haricinde hiçbir farklı yöntem sunulmuş değil mac'e Windows yüklemek hususunda.

Geri
Yukarı