Macbook'a su döküldü

Sikloheptan

Hectopat
Daha fazla  
M2 Air masadaydı annem üzerine masayı temizlerken su dökmüş. Çok fazla kaldığını dusunmuyorum suyun kovadan sıcramış. Biraz klavyenin cokca da metal kasanın üzerindeydi. Hemen sarjdan çıkarıp peceteyle üstünü silip ters cevirdim. Başta açıktı fakat 20 30 dk dır kapattım kapalı ve ters şekilde duruyor. Şimdi ben ne yapmalıyım bu su hiç açmasam bir süre, kendiliğinden kurur ve gider mi? Bilgisayar yurt dışından geldi burada garantisi vs var mı bilmiyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ondan korkuyorum. Garantisi Türkiyede geçerli mi onu bilmiyorum, Ankarada hangi servisler temiz bakar onu da bilmiyorum. Tüm bunlara gerek var mı onu da hiç bilmiyorum
Ters çevirdikten sonra bir havlu köyün ama kesinlikle saç kurutma makinesi falan denemeyin. Zaten yapmışsınız iyice bir sallayın damla çıkıyor mu?

Su cihazın içine girdi mi hocam? İçinde olan parçalara ulaştı mı?

Hocam ben ne yazık ki onu bilemiyorum klavyenin üstünde de su vardı ben hemen sildim kağıt havlu ile açıktı kapatıp hemen ters çevirdim, sildiğimde vs çalışıyordu bir yavaşlık terslik vs yoktu.

Tamam açmayı deneyin. Bakalım sıkıntı var mı?

Hocam şimdi mi açayım yoksa en az bir 24 saat bekleyip mi açmak daha doğru?

Hocam ben ne yazık ki onu bilemiyorum klavyenin üstünde de su vardı ben hemen sildim kağıt havlu ile açıktı kapatıp hemen ters çevirdim, sildiğimde vs çalışıyordu bir yavaşlık terslik vs yoktu.

Hocam şimdi mi açayım yoksa en az bir 24 saat bekleyip mi açmak daha doğru?
Hocam çok girmişse bekleyebilirsiniz ya da havlu çekmişse Tamamiylen ya da baya o zaman açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı