Mavi ekran hatası sonrası GTX 870M kod 43 hatası veriyor

KızarmışEkmek

Hectopat
Oyun oynarken bilgisayar mavi ekran verdi ve ekran kartının fanı sıkıntılıydı. Çalışmamış. Sıcaklıktan yandığını düşündüm, format attım, bir süre çalıştıktan sonra tekrar görmemeye başladı. Ekran kartı yanmış mıdır?

image_2022-03-18_212730.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, maalesef gitmiş olabilir. Reballing yapılabilir fakat geçici bir çözüm olmaz.

Oyun oynarken bilgisayar mavi ekran verdi ve ekran kartının fanı sıkıntılıydı. Çalışmamış. Sıcaklıktan yandığını düşündüm, format attım, bir süre çalıştıktan sonra tekrar görmemeye başladı. Ekran kartı yanmış mıdır?

Eki Görüntüle 1335911
Ekran kartı yandıysa, nasıl görüntü alıyorsun :D ?
Sıcaklıktan yanmasının çözümü format atmak mı :D ?

Artı -1 Eksi
Desktop olsa yine alır diye biliyorum "Microsoft temel görüntü bağdaşlaştırıcısı" tarafından.
İyi de donanımsal bir sorun olsa BIOS POST ekranında takılı bırakır diyorum, neden anlamıyorsunuz?
Ayrıca, ekran kartı takılı iken onboard görüntü vermez. Ekran kartında sorun varsa, oradan da görüntü alamazsınız.

Kod:43 driver sorunu değil mi? DDU ile driverı kaldırıp, WHQL ibareli bir sürücü yüklemek sorunu çözmez mi?

İyi de donanımsal bir sorun olsa BIOS post ekranında takılı bırakır diyorum, neden anlamıyorsunuz?
Ayrıca, ekran kartı takılı iken onboard görüntü vermez. Ekran kartında sorun varsa, oradan da görüntü alamazsınız.

Ekran kartını kaç aydır devre dışı bırakıp onboard ile kullanıyorum, hiçbir sorun çıkmıyor.

1647629500157.png

Yeni konular

Geri
Yukarı