Mavi ekran hatası sonrası GTX 870M kod 43 hatası veriyor

KızarmışEkmek

Hectopat
Oyun oynarken bilgisayar mavi ekran verdi ve ekran kartının fanı sıkıntılıydı. Çalışmamış. Sıcaklıktan yandığını düşündüm, format attım, bir süre çalıştıktan sonra tekrar görmemeye başladı. Ekran kartı yanmış mıdır?

image_2022-03-18_212730.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows'tan devre dışı bırakınca çalışmayı kesiyor diye biliyorum. BIOS'a kaç aydır girmedim.
Windows'tan devre dışı bıraktıktan sonra, bilgisayarı kapatıp açarsan, yeniden devreye girer.

Sen DDU ile sürücüyü silip, nVIDIA'nın sitesinden en güncel WHQL ibareli bir sürücü yüklesene?

İyi de donanımsal bir sorun olsa BIOS POST ekranında takılı bırakır diyorum, neden anlamıyorsunuz?
Ayrıca, ekran kartı takılı iken onboard görüntü vermez. Ekran kartında sorun varsa, oradan da görüntü alamazsınız.

Kod:43 driver sorunu değil mi? DDU ile driverı kaldırıp, WHQL ibareli bir sürücü yüklemek sorunu çözmez mi?
Hocam özür dilerim, ekran kartları hakkında pek bir bilgim yok. Format attıktan sonra "bu nereden görüntü alıyor" kafası ile girmiştim aygıt yöneticisine ve karşıma çıkan şey bu olmuştu. Oradan aklımda kalmış.

Kod:43'e internetten baktım, ısınmaktan dolayı veya güncel olmayan sürücülerden dolayı olabiliyormuş bu arada. Dediğiniz gibi ddu ile silip whql bir sürücüyü kurması sorunu çözecektir.

Sizce cihazı kaldır seçeneğine tıkladıktan sonra driver yeniden kurulduğu için bir ihtimal düzelme ihtimali var mıdır?

@KızarmışEkmek hocam, maalesef Kod 43 hatası veriyor. Güvenli Mod'da ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp deneyebilirsiniz. Son çare zaten format yine de olmazsa maalesef gitmiş demektir. Reballing yapılabilir fakat dediğim gibi kalıcı bir çözüm olmaz.

Hiçbir şekilde devreye girmiyor.
Aynen kardeşim ondan, sen haklısın.
Kod:43'e internetten baktım, ısınmaktan dolayı veya güncel olmayan sürücülerden dolayı olabiliyormuş bu arada. Dediğiniz gibi ddu ile silip whql bir sürücüyü kurması sorunu çözecektir.

Sizce cihazı kaldır seçeneğine tıkladıktan sonra driver yeniden kurulduğu için bir ihtimal düzelme ihtimali var mıdır?
Windows 8 falan sanırım. Belki otomatik sürücü güncelleme çalışmıyordur bile. Dolayısıyla dediğimiz gibi sıfırdan driver yüklese sorunu muhtemelen çözülecek.

Aynen kardeşim ondan, sen haklısın.

Windows 8 falan sanırım. Belki otomatik sürücü güncelleme çalışmıyordur bile. Dolayısıyla dediğimiz gibi sıfırdan driver yüklese sorunu muhtemelen çözülecek.
Kartımı devre dışı bıraktığım zaman servisleri ile birlikte devre dışı kalıyor ve yeniden başlatsam bile onboard ile açılıyor ve hiçbir şekilde servisleri de dahil çalışmıyor kartım. Onboard daha iyi olduğu için yapmıştım, iyi ki de yapmışım.

@KızarmışEkmek hocam, maalesef Kod 43 hatası veriyor. Güvenli Mod'da ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp deneyebilirsiniz. Son çare zaten format yine de olmazsa maalesef gitmiş demektir. Reballing yapılabilir fakat dediğim gibi kalıcı bir çözüm olmaz.
Reballing yaptırıp da, randıman alabilen birisini görmedim. En güzeli, GPU'yu anakarttan komple ayırmak.
Kartımı devre dışı bıraktığım zaman servisleri ile birlikte devre dışı kalıyor ve yeniden başlatsam bile onboard ile açılıyor ve hiçbir şekilde servisleri de dahil çalışmıyor kartım. Onboard daha iyi olduğu için yapmıştım, iyi ki de yapmışım.
Bir ara gel de bendeki laptoplarda da devre dışı bırak ekran kartını :D

Hayatımda bu kadar saçma bir cevap duymadım. Sen sadece Windows'tan devre dışı bırakıyorsun diye, anakart GPU'ya güç vermeyi kesiyor mu? GPU'da donanımsal bir arıza, BIOS POST ekranında takılı bırakır cihazı. Öyle kalır, cihaz tepki vermez. Bu 3. söyleyişim.

Geri
Yukarı