Mavi ekran hatası sonrası GTX 870M kod 43 hatası veriyor

KızarmışEkmek

Hectopat
Oyun oynarken bilgisayar mavi ekran verdi ve ekran kartının fanı sıkıntılıydı. Çalışmamış. Sıcaklıktan yandığını düşündüm, format attım, bir süre çalıştıktan sonra tekrar görmemeye başladı. Ekran kartı yanmış mıdır?

image_2022-03-18_212730.png

Son düzenleyen: Moderatör:
@VENGEANCE ANGEL aynen hocam. Reballing zaten geçici bir çözüm. İnşallah devre dışı bırakma olayını da yapabilirsiniz.

Reballing yaptırıp da, randıman alabilen birisini görmedim. En güzeli, GPU'yu anakarttan komple ayırmak.

Bir ara gel de bendeki laptoplarda da devre dışı bırak ekran kartını :D

Hayatımda bu kadar saçma bir cevap duymadım. Sen sadece Windows'tan devre dışı bırakıyorsun diye, anakart GPU'ya güç vermeyi kesiyor mu? GPU'da donanımsal bir arıza, BIOS post ekranında takılı bırakır cihazı. Öyle kalır, cihaz tepki vermez. Bu 3. söyleyişim.

Tamam hocam. Sonuçta bende olan bir şey herkeste olacak diye bir kaide yok. Siz haklısınız, ben susuyorum.

@VENGEANCE ANGEL aynen hocam. Reballing zaten geçici bir çözüm. İnşallah devre dışı bırakma olayını da yapabilirsiniz.
Hocam bilmediğim konuda konuşmam.
Arkadaşımın Samsung NP350 serisinden bir laptop vardı. Reballing gerekiyordu ve BIOS POST ekranında takılı kalıyordu, hiçbir şekilde tepki vermiyordu. Biz de bilgisayarcıya götürdük, GPU'yu anakarttan çıkarttık, sorun çözüldü. Devre dışı bırakan gelsin, Windows'tan bu bilgisayarın arızalı GPU'sunu devre dışı bıraksın, ben mesleğimi bırakırım.

Benimkinin arızalı olmadığını belirtmemişim herhalde.
Hocam bilmediğim konuda konuşmam.
Arkadaşımın Samsung NP350 serisinden bir laptop vardı. Reballing gerekiyordu ve BIOS POST ekranında takılı kalıyordu, hiçbir şekilde tepki vermiyordu. Biz de bilgisayarcıya götürdük, GPU'yu anakarttan çıkarttık, sorun çözüldü. Devre dışı bırakan gelsin, Windows'tan bu bilgisayarın arızalı GPU'sunu devre dışı bıraksın, ben mesleğimi bırakırım.

@VENGEANCE ANGEL evet hocam. BIOS üzerinden UMA yapanlar var. Windows üzerinden gördüğüm kadarıyla sıkıntı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı