Mi 13T Pro alınır mı?

İlla bütçe arttırırsan diye eklemem şart mı acaba? Çok istiyorsan al geç zaten kafaya koymuşsun sadece kendini rahatlatmak için buraya konu açıyorsun 🙂 Birde telefonu öyle bir övmüş ki sanırsın dünyanın en iyi telefonu 🤣
16 yaşında bir Türk genci olaraktan ailemden cent almadan bir seyler yapmaya çalışacağım. Gönül isterdi ki Tommy'nin aldığı iPhone 15 pro Max olmasa da bir iPhone 13 pro olsun fakat en zoru oynadığım için işler sıkıntı. 1 yıl süren bir iPhone 13 birikim hesabı açtım. Beşiktaş'ın bu yılki çöküş dönemi gibi benim birikim hesabı da para çekip durmamdan dolayı 600 ler 50-100 lere düştü. Ek olarak 1 yılımı taş yiyerek geçirmek istemiyorum bir telefon için. Şartlar el verseydi s23 almaya çalışırdım fakat bu ekran çözünürlüğü, işlemci, hz, w değeri ne Apple da ne de Samsung'ta var. Bu güne kadar alt segment Xaomi ürünleri deneyip kötüleyen ya da forumda adı lekelenmis olarak bilinen bir marka olduğu için laf atanlardansiniz diye düşünüyorum. Buna da şöyle cevap vereyim.3 yıl mi eb basics 2 kullandım, çıktığından beri note 8 pro kullanan çevremde 2 tanıdığım var. Ufak bir arızaları bile yok. Kameraları bile benim aldığım dandik TECNO yu tokatlar fakat amiral gemisi olarak cikmadiklari için ek olarak yavaşlattıkları için şu an alınmazlar. Telefoncunun ürünü övmesine iyi ya da kötü deginecek olursak, adam diyorsa doğrudur. Ben zaten telefonu 13. Kattan aşağıya atmayacağım için ekran kırılıp değişim falan istemem. IMEI (Hat vesaire) gibi konularda yardımcı olsunlar yeter. Benim cikarimlarim bu şekildeydi sizin yazdiklariniza ithafen. Yine aynı saygı çerçevesi içinde cevap verebilirsiniz, beklerim.

Fiyatı baya iyi.
Eğer satmayı düşünmeyecekseniz bence alınabilir.
Çünkü bu tarz telefonlar satarken problem oluyor.
Bu yüzden de fiyatı uygun oluyor.
Aylık gelirim olan bir işte güzel paralarla çalışmaya başlayana kadar (işimi yavaştan görmemeye başlarsa) satmayı düşünürüm ama şu an ilk amacım satmak değil. Alıp gittiği yere kadar gitmesi ki oyun oynamayacak, insta, x, YouTube, müzik arada basit oyunlar patlatacak biri için üst düzey bir performans verir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
16 yaşında bir Türk genci olaraktan ailemden cent almadan bir seyler yapmaya çalışacağım. Gönül isterdi ki Tommy'nin aldığı iPhone 15 pro Max olmasa da bir iPhone 13 pro olsun en azından fakat en zoru oynadığım için işler sıkıntı. 1 yıl süren bir iPhone 13 birikim hesabı açtım. Beşiktaş'ın bu yılki gidişatı gibi para çekip durdum. Ek olarak 1 yılımı taş yiyerek geçirmek istemiyorum bir telefon için. Şartlar el verseydi s23 almaya çalışırdım fakat bu ekran çözünürlüğü, işlemci, hz, w değeri ne Apple da ne de Samsung'ta var. Bu güne kadar alt segment Xaomi urunleri deneyip kötüleyen ya da forumda adı lekelenmis olarak bilinen bir marka olduğu için laf atanlardansiniz diye düşünüyorum. Buna da şöyle cevap vereyim.3 yıl mi eb basics 2 kullandım, çıktığından beri note 8 pro kullanan çevremde 2 tanıdığım var. Ufak bir arızaları bile yok. Kameraları bile benim aldığım dandik TECNO yy tokatlar fakat amiral gemisi olarak cikmadiklari için ek olarak yavaslattiklari için şu an alınmazlar. Telefoncu konusuna vesaire deginemem. Benim cikarimlarim bu şekildeydi sizin yazdiklariniza ithafen. Yine aynı saygı çerçevesi içinde cevap verebilirsiniz, beklerim.

Böyle açıklamaya can kurban lakin "+6k ibana yollarsan almak isterim saygılar" açıklamanız kışkırtıcı olduğu için öyle bir cevap verdim.

Xiaomi'lerin donanım veya kalite anlamında bir sorunları yok lakin arayüzleri iyi değil. Ayrıca MIUI'nin kamera optimizasyonu berbat olduğu için GCam kurduğunuzda kalite epey artıyor.

Seçim sizin, direnç olayıyla uğraşacaksanız alabilirsiniz fiyatı iyi. Lakin ben sıfır aldığım telefonun içini açtırarak bu işlemi yaptırmazdım. Üstelik telefonun sıvı geçirmezliği riske girecektir.

Böyle açıklamaya can kurban lakin "+6k ibana yollarsan almak isterim saygılar" açıklamanız kışkırtıcı olduğu için öyle bir cevap verdim.

Xiaomi'lerin donanım veya kalite anlamında bir sorunları yok lakin arayüzleri iyi değil. Ayrıca MIUI'nin kamera optimizasyonu berbat olduğu için GCam kurduğunuzda kalite epey artıyor.

Seçim sizin, direnç olayıyla uğraşacaksanız alabilirsiniz fiyatı iyi. Lakin ben sıfır aldığım telefonun içini açtırarak bu işlemi yaptırmazdım. Üstelik telefonun sıvı geçirmezliği riske girecektir.
Bir yıldır bu telefonu kullanıyorum. Pil, batarya, yazılım, kasma donma gibi şikayetlerim yok.

Ama iPhone 11 bile alanların cekemeyecegi kareler yaklasam da kamera izin vermiyor. Fotoğraf çekmeyi herkes sever mi bilmiyorum ama ben bir fotoğraf çekip bakıp bakıp onun güzelliğine hayran kalmaktan mutlu oluyorum. 🙂 Arkadaşta mi 12 t pro var. Gösterdi, kamerası elbette bir iPhone etmez fakat diğer tüm özellikler de parçalar. Yeri gelir ortamlarda arkadaşlarıma komikli esprili videolar açarım, yeri gelir film izlerim ki bu ekran doruklarda yaşatır. Yeri gelir oyun oynarım ki yine filmdeki kelimelerin aynısı. Vesaire vesaire. Benim daha mı 13 t bile yolum uzun ama iPhone 13 e se23 fe ye s23 e falan çoooooooooooook uzun. 😃

Kamera izin vermiyordan kastim da 3310 dan bile kötü çekmesi.

Çok kez gidip bunu satıp iPhone 7 almayı düşündüm, se2 düşündüm, iPhone larin sorsan kimin neyden ne kadar iyi olduğunu, kime istediği telefonu onerecegimi, s23 un mi 13 serisinin, iPhone 13 un ne gibi artıları var birbirleri üstünde gibi sorulara cevap veririm ama gel gelelim cepler küçük. 😃

Kendim lansmandan satın aldım. 10 numara cihaz. Kamera ve gece performansı beni çok memnun etti. Ses ve işlem gücü de yüksek. Ekran kasa oranı da fulle yakın. Alınabilir bir telefon.

Aylık gelirim olan bir işte güzel paralarla çalışmaya başlayana kadar (işimi yavaştan görmemeye başlarsa) satmayı düşünürüm ama şu an ilk amacım satmak değil. Alıp gittiği yere kadar gitmesi ki oyun oynamayacak, insta, x, YouTube, müzik arada basit oyunlar patlatacak biri için üst düzey bir performans verir diye düşünüyorum.

Ultra üst düzey performans verir.
Xioami'nin genel problemi yazılım ve kamera.
İşlemcisi, bataryası ve şarj hızı çok iyi.

Telefonun işlemcisi canavar. Kamera sensörü ve lensleri çok kaliteli. Gcam kurunca değil ip13, ip14 ile başa çıkan bir telefon bu. İp68 sertifikasına sahip. Ekranı muazzam. Pil kapasitesi yine muazzam. Bu fiyat aralığında böyle bir telefon başka bulamazsınız.

IMX707, sağlam bir sensör ve S23 Ultra'nin sensorunden daha büyük. Xiaomi yazılım ile sensore epey zarar verse de LMCam/GCam ile çok daha iyi seviyelere getirilebilir.
Dimensity 9200+, ise yeni nesil SoC'ler (8 Gen 3, Dimensity 9300, A17 Pro) öncesi en güçlülerdendi. 8 Gen 2 ile ISP ve NPU harici rahat baş edebiliyor. Ve soğutmasından dolayı da oyun performansı da çok iddialı.
Kısaca alınabilir bir cihaz. Eğer ağırlıkla video çekmiyor ve selfie kamera kullanmiyorsaniz uzmeyecektir.

IMX707, sağlam bir sensör ve S23 Ultra'nin sensorunden daha büyük. Xiaomi yazılım ile sensore epey zarar verse de LMCam/GCam ile çok daha iyi seviyelere getirilebilir.
Dimensity 9200+, ise yeni nesil SoC'ler (8 Gen 3, Dimensity 9300, A17 Pro) öncesi en güçlülerdendi. 8 Gen 2 ile ISP ve NPU harici rahat baş edebiliyor. Ve soğutmasından dolayı da oyun performansı da çok iddialı.
Kısaca alınabilir bir cihaz. Eğer ağırlıkla video çekmiyor ve selfie kamera kullanmiyorsaniz uzmeyecektir.
Yok hocam, videoyla çok isim olmaz. Kamerası gece ve gündüzde beni tatmin etsin kâfi.

Yeni konular

Geri
Yukarı