Monitörün arkasındaki joystick kırıldı

Peki sizce yardımcı olurlar mı? Joysticki aktif kullanmasam göndermem bile fakat aktif kullanıyorum. Ücret isteseler bir seviyeye kadar onu da vermeye hazırım da ücretsiz yapmaları daha iyi olur tabii.

Belki ücret isteyebilirler onu bilemem ben garanti dışı sayıp para alabilirler en fazla ne kadar isteyecekler bilmiyorum 100-200TL'yi cebinden çıkarmanı isteyebilirler.

Birde şimdi kontrol ettim, ürünü 14.01.2023 de almışım fakat, ViewSonic garanti sorgulama da garanti bitiş tarihi 02.03.2024 olarak gözüküyor. Bir hata olabilir mi?

Konudan biraz alakasız olacak ama bu ay kulaklığım bozuldu ve kutusuz bir şekilde garantiye gönderdim, sorun çıkarmayı bırakın kullanıcı hatası olmasına rağmen yenisini gönderdiler. Kutu sorunu çok sıkıntı çıkarmaz bana kalırsa. Ayrıca fatura ve garanti belgesi dijitaldi.
Peki yaptığın etik sayılır mı?

Peki yaptığın etik sayılır mı?

Etik sayılmakla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Zaten kulaklığın halı ortadaydı, herhangi bir insan kolaylıkla bunun kullanıcı hatası olduğunu anlayabilirdi. Ben kulaklığı servise gönderirken de ne kadar fiyat çıkarırlarsa öderiz diye göndermiştim. Yani onları kandırmaya çalışmadım. Ayrıca arıza sebebi sıvı temasıydı. Bunun çok kolay anlaşılabileceğini düşünüyorum.

Merhaba, az önce monitörün yerini ayarlarken monitörün arkasındaki joystick kıyafetimin bilek kısmına takıldı ve ben fark etmeden kolumu çekince joystick kırıldı. Monitör ViewSonic'in bir monitörü. Yaklaşık 9 aya yakın oldu alalı, geçen ay kutusunu attım. Bunu garantiye göndersem yaparlar mı? Bir de garantiye göndermek istesem nasıl göndermeliyim?
Belli olmaz üreticiye göre değişiyor yardımcı olabilirler sen gönder

Garantiye gönder derim, joystick kesin kırılmış mı onu da kontrol edin belki yerinden çıkmış da olabilir.

Servislerin genelde öyle şeylerle pek uğraşacağını sanmam. Komple kart değişimi yapabilirler. ViewSonic onlara parça yollamadığı sürece halihazırda hurdaları yoksa kart değiştirmek zorundalar. Mesela absürt bi örnek olucak ama, Sony Servislerinin PlayStation'lara tamir yetkisi yoktur. Parça da göndermez, belli ücret karşılığında yeni cihaz değişimi yapılır. ViewSonic o konuda nasıl bir politikaya sahip bilemiyorum.

Merhaba, az önce monitörün yerini ayarlarken monitörün arkasındaki joystick kıyafetimin bilek kısmına takıldı ve ben fark etmeden kolumu çekince joystick kırıldı. Monitör ViewSonic'in bir monitörü. Yaklaşık 9 aya yakın oldu alalı, geçen ay kutusunu attım. Bunu garantiye göndersem yaparlar mı? Bir de garantiye göndermek istesem nasıl göndermeliyim?

Fotoğraf atarsan iyi olur ama kullanıcı hatası diyebilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı