Monster Abra 15.5 FPS düşüşü

SuohMikoto

Hectopat
Arkadaşlar, daha hemen hemen 3-4 gün önce aldığım Monster Abra 15.5 FPS sorunu var. DotA 2 ve CS:GO gibi oyunlar da 90-100 FPS ama gariptir 60'a kadar düşüyor, orta yüksek ayar fark etmiyor. LoL'de mesela 50-60 arası oyundan oyuna da fark ediyor, hatta 40 FPS gördüm rahat. Windows güncelleştirme yaptım ve etkinleştirdim ve NVIDIA denetim masası yüksek performans falan seçtim ama olmadı. Sanki PC'de genel Sync ayarı var gibi, şu oyun DVR ayarını da kapattım. Bu arada sizce sorun ne? Yardımcı olur musunuz? Ek olarak sıcaklık değerleri normal 60-65 derece en fazla işlemci 70 derece gördüm.

NVIDIA'da yüksek performansa getirmesen bile CS:GO'da 90-100'den fazla alman gerekir açıkçası. Verilen USB bellek ile sürücü kurulumlarını yaptın mı? UEFI Windows 10 kurdun, değil mi? Sıcaklıklar gayet iyi. Oyunlar iGPU'da çalışıyor olabilir mi?

1601915067402.png

Bkz: 2. Bu program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin:

İşlemci tam performans göstermediği için cihaz ısınmıyor. Driverleri falan kontrol et. Oyun oynarken prizde kullanıyor musun?

Bunu yapmıştım zaten ancak bir şey olmadı, sanki laptopta FPS kilidi var. Bazen CS:GO'da 120 bile olsa 60'a kadar geliyor, hele LoL'da 40 gördüm, anlamıyorum nedenini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans moduna aldığımda işlemci 4.19 GHz hızlara çıkıyor ama FPS oranı aynı neredeyse. Monster desteğe yazdım, aynı şeyleri yazıp gönderdiler bana, yine sorun aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı