Monster Abra 15.5 FPS düşüşü

Normal koşullarda %100'ünü verir yük altında. Oyun açıkken denetim masasından GPU etkinliği açıp bakabilir misin? Orada gözüküyor mu?
Sadece dota 2 yok diğer uygulamalar da var sanırım. Anlamadım gitti neden %90 falan kullanmadığını gerek mi duymuyor acaba laptop.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    365,7 KB · Görüntüleme: 34
Driverlarını kaldırıp bir daha kurmayı dene. Çok saçma geldi belki bilgisayarının güç ayarındandır. Kontrol merkezinden performans modunu dene o olmazsa pil ayarlarından yüksek performansı seç denetim masasından.

Driverlarını kaldırıp bir daha kurmayı dene. Çok saçma geldi belki bilgisayarının güç ayarındandır. Kontrol merkezinden performans modunu dene o olmazsa pil ayarlarından yüksek performansı seç denetim masasından.
Ekran kartı driverını kaldırdım ve kurdum olmadı. Yüksek performans ayarını seçince hiçbir şey değişmiyor belki 5 fps falan oynuyor. Mesela %70 e falan çıkınca çok fps artışı oluyor dota 2 de ama hep oyun içerisinde %30-%40 kullanılıyor sorun bu o yüzden de fps düşük bunu nasıl çözücem bilmiyorum.

Ben de benzer sorunla karşılaştım FIFA ve LoL'de tam performans alamadım. Sorunum da şöyle çözüldü. NVIDIA denetim masası ayarlarından maksimum güç tüketimini açtım ama esas çözümüm şu: kontrol merkezinden performans'ı açtım. Pil ayarlarından ise ayar yapmıştım onu varsayılan olan dengeliye aldım ve sorunum çözüldü.

Ben de benzer sorunla karşılaştım FIFA ve LoL'de tam performans alamadım. Sorunum da şöyle çözüldü. NVIDIA denetim masası ayarlarından maksimum güç tüketimini açtım ama esas çözümüm şu: kontrol merkezinden performans'ı açtım. Pil ayarlarından ise ayar yapmıştım onu varsayılan olan dengeliye aldım ve sorunum çözüldü.
pil ayarlarından ne yaptın söyler misin ? kontrol merkezinden performans oyun modunu açıyorum hep zaten.

Geri
Yukarı