MSI 27" G274QPF-QD 10.081 TL!

Evet evet ben de şimdi bakınca fark ettim. O kadar çok monitör baktım ki bu süreçte hepsinin özellikleri birbirine karıştı. :D

Yani çok anlamıyorum ama 27 inç FHD VA monitörden geçtim ben ve eğer para verdiğim için beynim beni yanıltmıyorsa daha iyi bir görüntü kalitesine sahip olduğunu çok net söyleyebilirim. Oyunlara göz attıktan sonra daha iyi bir yorum yapabilirim bu konuda.

Onun haricinde simgeler ve tarayıcıdaki şeyler çok 'küçüldü'. Simgeler neyse halledilir de forum bile çok küçüldü mesela.

Kenarlarda falan ciddi boşluklar var. Bunu nasıl halledebilirim.
Hangi VA panelden geçtiğiniz önemli lakin gerçekten daha iyi bir deneyim sunar genelde ips paneller va dan iyidir, fakat alan arkadaşlarda sizin dediğinizi söylüyor denildiği kadar büyük bir boşluk var mı cidden?

Cengiz holding görse iki tarafa da otel diker öyle söyleyeyim.

Chrome'dan yakınlaştırmayı %110 yaparak düzelttim bir nebze.

Herhangi bir sorun yok ise o boşluklara alışmak gerekiyor. Bende de boşluklar var diye kurmadan iade edeyim diyordum, kurup testini yapayım bir ara. O boşluklar demek bu monitör de olan bir şey.

Burda atmıştım ben.

Ayriyeten Steam de böyle:
Screenshot_2.png
Aslında bu Ayarlar>Sistem>Ekran>Gelişmiş Ölçeklendirme Ayarları panelinden düzeltilebiliyor. İşte %110 ya da 105 falan yaparak kişiye göre değişir yine. Ama ben çok orijinalini bozmak istemiyorum şu an için.

Burda atmıştım ben.

Ayriyeten Steam de böyle:
Aslında bu Ayarlar>Sistem>Ekran>Gelişmiş Ölçeklendirme Ayarları panelinden düzeltilebiliyor. İşte %110 ya da 105 falan yaparak kişiye göre değişir yine. Ama ben çok orijinalini bozmak istemiyorum şu an için.
Kenarların resmini atma şansınız var mı?

@Wuthrad aynı monitörü bende düşünüyorum da alınır mı?

Son düzenleme:
Çözünürlük büyüdüğü için simgeler ve yazılar küçülüyor. Sadece o da değil 1080p videoların kalitesi de düşüyor. Ölçeklendirmeyi %125 yapıp kullanabilirsiniz o zaman normale döner. Bu handikapların yanı sıra sonuçta 1440p monitörler normal kullanım için pek uygun değiller. Ama oyunlar için performansından ben memnun kaldım. 1080p'den çok daha iyi bir görüntü sağlıyor.

iki monitör arasında kaldım. dell 3223D ve G274QPF QD. görüntü kalitesi hangisinde iyidir.? 300 nit parlaklık yeterli olur mu?
Önceki monitörümde parlaklık ve kontrast seviyesini radeon ayarlarından düşürerek kullanıyordum çünkü gözümü alıyordu. Bu monitörde ise ayarları değiştirmeden kullanıyorum, parlaklık seviyesi biraz düşük diyebiliriz. Ama bu yeterli değil anlamına gelmiyor tabii ki. Deneyip karar verin.

Geri
Yukarı