MSI 27" G274QPF-QD neden ucuz?

Öncelikle Hocam açıklama yaptığına göre açık konuşacağım. Bana göre renkler kusursuz ve parlak hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadım karşılaşmak için çok uğraştım ama monitörün panelinde kusur bulamadim hdr kapalıyken bile film deneyimi o kadar zevkli ki oyun oynarken mütiş oluyor. sarımtıraklar için sadece renk sıcaklığı ile oynamam yetti. Sorunum yok ama sorunu göremediğimi sanıyordum sadece olan bu çok fazla kafamızda kuruyoruz.

Monitör almaktan vazgeçtim hocam, 6 ay önce Lenovo G24 20 almıştım onunla devam edeceğim. İnanın monitör işi çok yorucu. Ölü piksel geliyor onunla uğraşıyorsun, böyle saçma hatalar çıkıyor onunla uğraşıyorsun. En son ki monitör maceram THH de 2 ay bekleyerek olumlu sonuçlanmıştı. Bir daha internetten monitör almayı pek düşünmüyorum. Zaten 2K monitörü inanın hiç beğenmedim. YouTube'da çok sık takılan birisiyim ve genelde videolar 1080p oluyor. Karşılaştığım görüntü karşısın da şok oldum. Çamur gibi bir görüntü veriyor 2K ekranda 1080p görüntü. Ama 2K monitör tekrardan alacak olsam Gigabyte G27Q alırdım sanırım. Quantum dot falan hikaye satış stratejisinden başka bir şey değil. Umarım Amazon'dan almışsınızdır da iadeniz kolay olur sizin de.

Siz güzel bir karar vermişsiniz bu arada, 2K monitörü düzgün kullanamadıktan sonra o çözünürlüğün bir anlamı kalmaz. Bu yüzden 1080p monitörler kolay kolay ölmez diyorlar, ben eskiden 720p monitör kullanıyordum 720p fena görünmüyordu 😀 . 1080p monitöre geçince de bu sefer 720p çamur gibi oldu. Bir de resimde attığınız o sarılığı dediğim gibi görebiliyorum rahatsız olmanızı anlayabiliyorum. Sıfır monitörümde bir çizik bile olsa hakkını aramak gerekiyor.

Tabii bunda bir çok etmen var mesela 720p monitörüm daha küçüktü ama devasa bir alan ve ekran alanı farkı yoktu öylede. İnternetten monitör almak daha ucuza ve kolaya geliyor yüz yüze almak çok farklı bir deneyim.

Son düzenleme:
Siz güzel bir karar vermişsiniz bu arada, 2K monitörü düzgün kullanamadıktan sonra o çözünürlüğün bir anlamı kalmaz. Bu yüzden 1080p monitörler kolay kolay ölmez diyorlar, ben eskiden 720p monitör kullanıyordum 720p fena görünmüyordu 😀 . 1080p monitöre geçince de bu sefer 720p çamur gibi oldu. Bir de resimde attığınız o sarılığı dediğim gibi görebiliyorum rahatsız olmanızı anlayabiliyorum. Sıfır monitörümde bir çizik bile olsa hakkını aramak gerekiyor.

Tabii bunda bir çok etmen var mesela 720p monitörüm daha küçüktü ama devasa bir alan ve ekran alanı farkı yoktu öylede. İnternetten monitör almak daha ucuza ve kolaya geliyor yüz yüze almak çok farklı bir deneyim.
size şunu diyim monitörü iade ettim ips panel falan hikaye VA panel gibi görüntü görmedim

Size şunu diyeyim monitörü iade ettim IPS panel falan hikaye VA panel gibi görüntü görmedim.

Bana kalırsa VA ile IPS karşılaştırılamaz bir panel türü çünkü VA panel statik kontrast oranı ve Curved ekran seven kullanıcılara hitap ederken IPS panel geniş görüş açısı ile birlikte canlı renkleri sevenlere hitap ediyor. İki panel teknolojisi de benzer fiyat etiketlerine sahip ürünlerle çıkıyorlar piyasaya ama ona rağmen göze görülebilir farklar olur en basitinden VA paneller genelde 40 dereceden sonra bayağı beyazlar, IPS paneller beyazlamaz olduğu gibi görünür her açıdan. Aynı markanın benzer seviye VA ve IPS monitörlerini yan yana kullanan bir kişi ikisi arasındaki farkı bence çıplak gözle anlar hatta kamera ile bile anlamak mümkündür yine de bence karşılaştırmaları doğru değil. Kullanıcının isteği ve arzusu hatta ihtiyacı doğrultusunda alınan monitör en iyi monitördür bana göre fazla zorlamaya gerek yok.

Tabii canlı renk açısından daha güzel VA panellerde vardır yok değil bu biraz tekniğe kayıyor.

Son düzenleme:
bende alalı 10 gün oldu. Amazondan aldım iade ediyorum.. normal kulanımda fazla fark etmesede film izlerken veya siyah ekranda, ekran üzerinde sis var gibi.. film izlerken fimlerin üst band siyah değil ordan ışık sızıyor. aşırı derecede film renkleri üründe etkisi çok. berbat bir monitör..170 hz aldığına sync açıyorsun gelip giden yatay çizgiler çıkıyor ekranda..

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-09-21 at 22.06.26.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-21 at 22.06.26.jpeg
    126,3 KB · Görüntüleme: 149
  • WhatsApp Image 2023-09-21 at 22.06.36.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-21 at 22.06.36.jpeg
    55,3 KB · Görüntüleme: 145
  • WhatsApp Image 2023-09-21 at 22.06.48.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-21 at 22.06.48.jpeg
    90,2 KB · Görüntüleme: 148
Bende alalı 10 gün oldu. Amazon'dan aldım iade ediyorum. Normal kulanımda fazla fark etmesede film izlerken veya siyah ekranda, ekran üzerinde sis var gibi. Film izlerken fimlerin üst band siyah değil oradan ışık sızıyor. Aşırı derecede film renkleri üründe etkisi çok. Berbat bir monitör. 170 Hz aldığına Sync açıyorsun gelip giden yatay çizgiler çıkıyor ekranda.

Bu kadar kötü görünebileceğini bilmiyordum siyahlarda. 🤮
Bunun yerine ghosting bombası falan dinlemem film izlerken VA kullanırım daha iyi. Bence sizin elinize gelen ürün sorunlu veya fabrika üretiminde bir problem olmuş bu kadar fazla olamaz iade edin. Film sahnesinde bile monitörün köşelerinden gelen şey görünüyor.

Bunun yerine ghosting bombası falan dinlemem film izlerken VA kullanırım daha iyi. Bence sizin elinize gelen ürün sorunlu veya fabrika üretiminde bir problem olmuş bu kadar fazla olamaz iade edin. Film sahnesinde bile monitörün köşelerinden gelen şey görünüyor.
aynisi bende de oldu amazondan aldim iade ettim monitörde iş yok

siyahlar aslında sisli bir gri. sinir bozucu. HDR 400 ama pek bir faydası yok. ismini QD diye allamışlar pullamışlar sürmüşler piyasaya sanırım.. :(

Siyahlar aslında sisli bir gri. Sinir bozucu. HDR 400 ama pek bir faydası yok. İsmini qd diye allamışlar pullamışlar sürmüşler piyasaya sanırım. :(

Qd güzel bir teknoloji ama monitör sağlam olmayınca olmuyor. Sanırım forumda diğer üyelerin dediği gibi fiyasko bir model olabilir. IPS panellerde IPS glow bekliyoruz zaten ama o kadarı fazla. HDR'ı kapatınca düzeliyor mu ? Dediğim gibi iade etmekte fayda var.

Qd güzel bir teknoloji ama monitör sağlam olmayınca olmuyor. Sanırım forumda diğer üyelerin dediği gibi fiyasko bir model olabilir. IPS panellerde IPS glow bekliyoruz zaten ama o kadarı fazla. HDR'ı kapatınca düzeliyor mu ? Dediğim gibi iade etmekte fayda var.
75 inç quantum dot LG tv var ama böyle bir sorun yok. HDR kapalıydı. görüntüleri çektiğimde. zaten HDR olup olmaması fazla bir etki etmiyor. çok düşük kalıyor. bende bekliyorumdum ama bu kadar aşırı değil. resmen renklere müdahale ediyor. panel üzerinde sarımsı grimsi bir etki oluşturuyor. iade kodu oluşturdum yarın kargoya.

Yeni konular

Geri
Yukarı