Okulda kavga ettim

2 farklı olayı bağlamak örnek olmuyor.
Zaman gecirmek bir karşılık almak değildir. Zaman zaten akıyor. Ha öyle ha böyle. Bir sanayide çalışmanın nedeni gerekli bilgiye sahip olamamaktadır. Eğer yeterince bilgi sahibi olunsaydi, zaten daha iyi bir işte çalışırdı. Bu sebepler yüzünden daha kotu şartlarda daha azını alıyor.

Aslında verdiğim örnek gayet manalı. Size öyle gelmemiş olabilir.

Diyelim ki karşılıksız iyilik, yardım var; istisnalar hariç çok büyük bir kesim tanrı inancından dolayı bir karşılık elde edeceğine inanarak yapıyor.

Aslında verdiğim örnek gayet manalı. Size öyle gelmemiş olabilir.

Diyelim ki karşılıksız iyilik, yardım var; istisnalar hariç çok büyük bir kesim tanrı inancından dolayı bir karşılık elde edeceğine inanarak yapıyor.
İnsanın içindeki iyilige inanmıyorsunuz. Verilen ulusal ölçekte zaten halkın çoğu sözde Müslüman.

Evet, inanmıyorum. Sevdiğini mutlu eden bir insan, karşısındakinin onu üzeceğini bilse yapmaz mesela. Onun da benzerini yapacağını, hiç değilse nötr kalacağını umar.
Herhangi birinin içini göremeyiz. O zaman tanımadığımiz ve karşılıksiz yapılan kan vermeyi yapmayalım. Sonuçta o insanı tanımıyoruz.

O arkadaşınla direk arkadaşlığını bitir. Öyle birinden sana yarar gelmez. Kızlara da "Aptal sürüsü, beni rahatsız ediyorsunuz. Adam gibi oturacaksanız oturun yoksa kaybolun." de. Bunlar sana biraz ağır gelmiş olabilir ama kızlar anca bu dilden anlar. Ciddiyetini dile getirmen gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı