Okulda kavga ettim

Bak bu olur işte. Ben neden bu kadar yumuşak davranıldığını anlamakta zorluk çekiyorum burası Türkiye ne şikayeti savcılığı 18 yaşın altında kim kime dokunacak. Giresun'da mı ne engelli bir çocuğa tekme tokat giriyorladı görmüşsündür tüm medyada olay oldu 10 gün uzaklaştırma verdiler.

Ertesi gün de birisinin ağzına burnunu kırdılar sokakta adam oldu. Burada da böyle bir grup dalga mı geçiyor artık babası, abisi, kuzeni ne varsa birisinin yamultacak sonra hepsi kedi gibi olur.
Dağda yaşıyan kino + tırcı muitin.
1673116370585.png

Sıra sende çantaya 12 kalibre pompalı tüfeği koyup çantaya sığmaz ise dipçiğini kır giriyorsun yanına da yedek mermi alıyorsun sınıfta kim varsa tarıyorsun(!). Şaka bir yana kavga ettiysen müdüre söyle sınıf değişikliği yap ve kendini küçük gösterme. Ortaya varlığını koy içine çekilip oturursan daha da fazla üstüne gelirler çok daha kötü sonuçlanır. Bunu söylememin sebebi benim gittiğim yıllarda 12.sınıflar 9.sınıf çocukla uğraşıyorlardı. Çocuk ağlıyordu falan aileside ilgilenmedi en son çocuğun korkusu öfkeye dönüşmüş ekmek bıçağı saklamış çantaya 12. sınıf çocuğu 13-14 kere bıçaklamış.
keşke öldürmek çözüm olsa

Sınıfını değiştirmen için geçerli bir sebep mi diye sorarsan bence evet. Ancak ben senin yerine olsaydım değiştirmezdim. "O iş öyle olmuyor!" diyecekler ancak konuşmak istemediğin insanlarla konuşmana gerek yok.

Zorbalıkla başa çıkmanın en temiz ve etkili yolu görmezden gelmektir. Bu tip insanlar kendilerini "önemli" sınıfına koymak ve aşağılık komplekslerini beslemek için bu tarz davranışlarda bulunuyor. Zorbalık yapanın gözlerinin içine bakıp, hafif sırıtarak gözlerini devirmen ona verebileceğin en güzel cevap olur. Elbette bunu nefesini kontrol altında tutarak ve olabildiğince sakin bir şekilde yapman gerekiyor. Bir kaç deneme sonrasında senden istedikleri tepkiyi alamadıkları zaman başka bir hedef seçeceklerdir.

Üzülerek söylüyorum ki bu tarz olaylar sadece okul ortamında başına gelmeyecek. Hayatın her alanında farklı biçimlerde zorbalıklarla karşılaşacaksın. Ancak sükûnetini koruyarak verdiğin cevaplar yumruk etkisi yaratacaktır.
ben işte buna karşı dayanamıyorum sorunum bu yani zorbalığı yapan kişilere böyle yapsam herhalde aynısını devam ettirirler ki buna ben dayanamam girerim laf eden kişiye o yüzden sınıf değiştirme yöntemini denemeye çalışmam lazım en mantıklısı bu görünüyor

Ne güzel kafa atmışsın ama devamını getirememişsin. Üzerinde çalışman lazım..
devamını o benim üzerimde çalışabilir yada ben onun ama insanlara zarar vermeyi sevmiyorum dediğim gibi benim aileme ve bana laf edilmediği sürece

En akıllıca hareket önce sınıf hocana, o yetmedi ailen sınıf hocana, o da olmadı idare eğer olayla hiç çözülmeyecekse mahkemeye git. Kafanın en rahat edeceği yer mahkeme. Dümbüklere bak, büyüklük sergileyip ailevi laflar ediyorlar. Onların ağzına bi sıçarsan bir daha ağzılarını açamazlar. En büyük darbe de zaten polisler ifadeye çağırırsa vurulmuş olur. Şahsen kavgadan yaşadım. Beni 5 kişi sıkıştırırken her b*ku söyleyen, benim videomu çeken çocuk babam ensesinden tutup polise giderken "abi ben o**spu çocuğuyum bir şey yapmadım sadece video çektim" diyordu. Yani muhtemelen meslek lisesindesiniz. Gidin direkt idareyle konuş. Olmadı mahkeme. Bir kereliğine telefon vermeyip ses kaydıyla git.

Geri
Yukarı