Okulumuzda beden eğitimi dersi yok

SonOyun21

Centipat
Daha fazla  
Pazartesi, çarşamba ve perşembe 8 ders diğer 2 gün ise 10 ders işliyoruz ve dersler blok ve 80 dk ama beden dersimiz yok ve aşırı boş seçmeli sanat tarihi adında bir dersimiz var. Beden dersi olmadığı için kambur olmaya başladık. Bunun için idareyle mi konuşmamız lazım yoksa bunu yapan milli eğitim bakanlığı mı?

Bunu yapa MEB olduğunu sanmıyorum. Şahsen benim okulumda ise 4 ders beden var. 2 Seçmeli spor , 2 beden eğitimi. Okuldan okula değişir diye düşünüyorum. Hem bırak bedeni okulun sistemi de çok kötü

Pazartesi, çarşamba ve perşembe 8 ders diğer 2 gün ise 10 ders işliyoruz ve dersler blok ve 80 dk ama beden dersimiz yok ve aşırı boş seçmeli sanat tarihi adında bir dersimiz var. Beden dersi olmadığı için kambur olmaya başladık. Bunun için idareyle mi konuşmamız lazım yoksa bunu yapan milli eğitim bakanlığı mı?
İdareyle konuşmanız gerekiyor ancak milli eğitimin de sözü geçtiği için bu olayda büyük ihitimalle olumsuz yanıt alacaksınız, okulunuz size Beden eğitimi dersi sunmak yerine Seçmeli bir slot "Sanat tarihi" isimli bir ders sunmuş, büyük ihtimalle o ders de boş geçiyordur.

Okul bünyesinde beden öğretmeni atanmadıysa, yapılacak bir şey söz konusu değildir. Bazı okullarda matematik hocası bile eksikliği olduğundan, matematik dersi kaldırılıyor o yıl için. Bu durum okul ile alakalı değildir.

Bu arada lisede öğretmenlik yapmaktayım

Son düzenleme:
Dostum Allah kurtarsın. Yerinde olsam burada konu açmaz nakil yapardım.

Geri
Yukarı