Beden eğitimi dersindeki kıyafet zorunluluğu

Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle 11. sınıfım ve 16 yaşındayım. Önceki okulum Anadolu lisesiydi ve düz lise olarak çevirdiler, ismini de değiştiler. Yeni okulumuz meydana ve her şeyin ayağımın altında olduğu bir yere taşındı. Okulda beden eğitimi dersi için spor salonu yok. Beden eğitimini dışarıda yapıyoruz.

Pazartesi günü törende müdür, bir daha ki hafta herkesin okul kıyafetiyle gelmesini ve serbest kıyafet giyenleri okula almayacağını söyledi. 1. haftaki beden dersine okul kıyafetleriyle gittim ve bazı arkadaşlarım da öyle geldi. Beden eğitimi hocası bir daha ki hafta serbest kıyafetlerle gelmemizi söyledi. Normalde önceki okulda spor salonumuz var diye kıyafetlerimizi yanımızda getirir, soyunma odasında giyer, öyle derse girerdik. Şimdi ise spor salonu olmadığı için ne yapacağımı şaşırdım. Sizce okul kıyafetimle derse girsem hoca bir şey der mi? Ne yapmalıyım? Yardımcı olacak herkese teşekkür ederim.

Öncelikle merhaba ben de 16 yaşındayım 11. Sınıfım. Okulum Anadolu lisesi ve spor salonumuz yok beden eğitimini dışarıda işliyoruz. Okulun beden formasını 9. Sınıftan beridir giyiyorum ve kıyafetlerimizi tuvalette değiştiriyoruz. Tuvaletlerimiz temiz olduğu için pek bir sıkıntı yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Öncelikle 11. sınıfım ve 16 yaşındayım. Önceki okulum Anadolu lisesiydi ve düz lise olarak çevirdiler, ismini de değiştiler. Yeni okulumuz meydana ve her şeyin ayağımın altında olduğu bir yere taşındı. Okulda beden eğitimi dersi için spor salonu yok. Beden eğitimini dışarıda yapıyoruz.

Pazartesi günü törende müdür, bir daha ki hafta herkesin okul kıyafetiyle gelmesini ve serbest kıyafet giyenleri okula almayacağını söyledi. 1. haftaki beden dersine okul kıyafetleriyle gittim ve bazı arkadaşlarım da öyle geldi. Beden eğitimi hocası bir daha ki hafta serbest kıyafetlerle gelmemizi söyledi. Normalde önceki okulda spor salonumuz var diye kıyafetlerimizi yanımızda getirir, soyunma odasında giyer, öyle derse girerdik. Şimdi ise spor salonu olmadığı için ne yapacağımı şaşırdım. Sizce okul kıyafetimle derse girsem hoca bir şey der mi? Ne yapmalıyım? Yardımcı olacak herkese teşekkür ederim.
Serbest git. Bir şey derse sorumluluk beden hocasının çünkü. Sana öyle gelmeni söyleyen kişi o. Bir sorun çıkarsa durumu özetle.

Ya okula serbest geleceksiniz ya da sınıfta üstünüzü değiştireceksiniz. Eğer öğle arası eve gidebiliyorsanız serbest gitme daha mantıklı. Beden dersinin saatine göre, evden serbest veya formalı çıkarsınız. Kışları ise içinize giyip halledersiniz durumu.

Ama bu işi müdürün çözmesi lazım. Mesela ben ortaokuldayken sadece bir soyunma odası vardı okulda. Spor salonu da yoktu. Erkekler sınıfta üstünü değişiyordu. Ortalık mahşer yeri gibi oluyordu ama yapacak başka bir şey yoktu. En azından lisemde doğru düzgün spor salonu ve soyunma odası var.

Geri
Yukarı