One Piece izlenir mi?

Thanatossx

Hectopat
Water 7 Arc'ın başında bıraktım sıkıldım çünkü. Aşırı ağır ilerliyor bir olayın sonuçlanması 50 bölüm sürüyor. Naruto, Dragon ball gibi uzun serileri izledim. Ama bunda çok ağır sıkılıyorum bir süre sonra. Arabasta Arc 100 bölüm sürdü abi. Her neyse, izlenir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunuzun cevabı izlenir de okunur da, seçimi siz yapın.

Uzunluk konusuna gelince, One Piecein uzunluğu aşırı detaylı olmasından Dragon Ball gibi 10 tane birbirinin tıpatıp aynısı dövüş arkı içermesinden veya dövüşlerin sırf uzatmak için sündürülmesinden değil.

Sorunuzun cevabı izlenir de okunur da, seçimi siz yapın.

Uzunluk konusuna gelince, One piecein uzunluğu aşırı detaylı olmasından Dragon ball gibi 10 tane birbirinin tıpatıp aynısı dövüş Ark'ı içermesinden veya dövüşlerin sırf uzatmak için sündürülmesinden değil.

Hocam savaşları çok güzel zaten. Benim bahsettiğim şey çok uzun olması. Yani olay örgüsü çok yavaş işliyor bir yerden sonra sıkılıyor insan. Savaşları sıkmıyor çok heyecanlı lakin dediğim gibi olaylar çok yavaş. Arabasta Arc'ta tayfanın Arabasta'ya varması 20 bölüm sürdü. 5 dakika sonra patlayacak bombanın patlaması keza bir 10 bölüm sürdü. Dragon ballda da mesela gücün turnuvası arc'ında (süresini hatırlamıyorum) kısa bir süreyi 100 bölüme yaymışlardı ama izletiyordu. One piece de olaylar ilerlemiyor gibi hissediyorum.

Hocam savaşları çok güzel zaten. Benim bahsettiğim şey çok uzun olması. Yani olay örgüsü çok yavaş işliyor bir yerden sonra sıkılıyor insan. Savaşları sıkmıyor çok heyecanlı lakin dediğim gibi olaylar çok yavaş. Arabasta Arc'ta tayfanın Arabasta'ya varması 20 bölüm sürdü. 5 dakika sonra patlayacak bombanın patlaması keza bir 10 bölüm sürdü. Dragon ballda da mesela gücün turnuvası arc'ında (süresini hatırlamıyorum) kısa bir süreyi 100 bölüme yaymışlardı ama izletiyordu. One piece de olaylar ilerlemiyor gibi hissediyorum.
Kişiden kişiye değişiyor genelde bu tarz tercihler. Bazıları çok uzuna yayılmış hikayeleri takip edemiyor ama bazıları hikayenin bir noktasına bağlandığı için sürekli takip ederken buluyor kendini. Eğer anime izlenmez gibi hissediyorsan Manga'ya geçip oradan devam etmeyi deneyebilirsin ama manga okumak da anime izlemekten çok farklı bir deneyim ve manga okumaya alışmak ilk seferde kolay olmayabiliyor. One Piece bence manga okumaya başlamak için gayet güzel bir seri. Kararı vermek sana kalmış tabii.

Dragon Ballda 100 bölüm süren savaş yok ki. Kaldıki sorun uzunluk değil, kalitesizlik. 22 bölüm süren savaşta sıkılmayıp 10 bölüm süren savaşta çatlıyorsam sorun bende değildir.

Anladığım kadarıyla vurdu-kırdı yani aksiyon savaş vs istiyorsun. Dragon Balldaki bana göre vasat savaşlardan sıkılmadıysan bırakmaz devam edersen One Piece sana o savaşlardan fersah fersah daha iyisini verecek.

Şu da var; bir sürü sağlam anime dövüşü görmüş benim gibileri saç rengi değiştirilipp, bağırtı şiddetinin arttırılmaktan başka bir haltın olmadığı savaşlardan gezegenler patlıyor diye etkienmez.

Water 7 Arc'ın başında bıraktım sıkıldım çünkü. Aşırı ağır ilerliyor bir olayın sonuçlanması 50 bölüm sürüyor. Naruto, Dragon ball gibi uzun serileri izledim. Ama bunda çok ağır sıkılıyorum bir süre sonra. Arabasta Arc 100 bölüm sürdü abi. Her neyse, izlenir mi?
Bir süre sonra aşırı sıktı bıraktım hatta tamamen animeyi bıraktım ondan bence okursanız daha iyi olur.

Dragon ballda 100 bölüm süren savaş yok ki. Kaldı ki sorun uzunluk değil, kalitesizlik. 22 bölüm süren savaşta sıkılmayıp 10 bölüm süren savaşta çatlıyorsam sorun bende değildir.

Anladığım kadarıyla vurdu-kırdı yani aksiyon savaş vs istiyorsun. Dragon balldaki bana göre vasat savaşlardan sıkılmadıysan bırakmaz devam edersen One piece sana o savaşlardan fersah fersah daha iyisini verecek.

Şu da var; bir sürü sağlam anime dövüşü görmüş benim gibileri saç rengi değiştirilipp, bağırtı şiddetinin arttırılmaktan başka bir haltın olmadığı savaşlardan gezegenler patlıyor diye etkienmez.

Hocam benim gibi düşünen çok kişi var. Animesi gerçekten de çok yavaş ilerliyor. Aksiyon animesı dışında animeler de izledim ve izliyorum. One piece hakkında bahsettiğim şeyi de dikkatli okumamışsınız. Ben çok az savaş var demedim. Savaşlarını da seviyorum ayrıca, bahsettiğim şey hikayenin çok yavaş ilerlemesi. Çok ağırdan alınması. Dragon Ball'u da izlediniz mi emin değilim. Çoğu Power Up'un bir sebebi var zaten.

Geri
Yukarı