PC toplarken parçalar hangi sırayla alınmalı?

BennErenn

Centipat
Daha fazla  
Yakında bir PC toplayacağım. İşte çalıştığım için elime para geçtiği gibi tek tek alacağım parçaları. Hangi sırayla alsam daha mantıklı olur parçaları?

Yakında bir PC toplayacağım. İşte çalıştığım için elime para geçtiği gibi tek tek alacağım parçaları. Hangi sırayla alsam daha mantıklı olur parçaları?

Ben olsam anakart ile başlarım. Anakart, RAM, işlemci, kasa, PSU gibi.

Hocam çok paranız yoksa ama illa oynamak istiyorsanız ilk önce işlemci anakart SSD veya onun yerine HDD kasa monitör falan almanız lazım ekran kartı olmadan oynayabilirsiniz ama çok düşük FPS'lerde oynarsınız bütçeniz kaç ona göre sistem bulabilirim belki ama sizin yerinizde olsam hazır sistem alırdım bence toplama işlerine pek girmeyin fazla para verirsiniz.

Kredi çek krediyi öde.
14 yaşındayım :)

Hocam çok paranız yoksa ama illa oynamak istiyorsanız ilk önce işlemci anakart SSD veya onun yerine HDD kasa monitör falan almanız lazım ekran kartı olmadan oynayabilirsiniz ama çok düşük FPS'lerde oynarsınız bütçeniz kaç ona göre sistem bulabilirim belki ama sizin yerinizde olsam hazır sistem alırdım bence toplama işlerine pek girmeyin fazla para verirsiniz.
Almak istediğim sistemi zaten az çok hazırladım, parçalar belli.

Önce erkan kartını sonra işlemci sonra anakart ram böyle git derim çünkü kur artıyor ekran kartı en pahalısı , fiyat bakımından en pahalısından en ucuzuna doğru git. şu an 1000 TL lik şey 1 ay sonra 1100 TL olacak 100 TL zarar ama 100 TL lik parça 110 TL olur 10 TL zarar. 100 TL zarardansa 10 TL zarara gir. bu yüzden önce pahalı olanı al.

Geri
Yukarı