PC toplarken parçalar hangi sırayla alınmalı?

Hocam çok paranız yoksa ama illa oynamak istiyorsanız ilk önce işlemci anakart SSD veya onun yerine HDD kasa monitör falan almanız lazım ekran kartı olmadan oynayabilirsiniz ama çok düşük FPS'lerde oynarsınız bütçeniz kaç ona göre sistem bulabilirim belki ama sizin yerinizde olsam hazır sistem alırdım bence toplama işlerine pek girmeyin fazla para verirsiniz.

Peki hazır sistem alıdığımda pişman olmayacağım site var mı bende yeni başlayacağım toplama ya o yüzden soruyorum.

Önce anakart. Sonra ona uyumlu güzel bir ekran kartı seç kendine. Sonra ona anakartına ve ekran kartına uyumlu bir işlemci seç. Ardından işlemcin için gerekiyorsa bir sıvı soğutma yada hava soğutma bul. Sonrasında anakartın ile uyumlu dual bir ram kiti bul. Hızı güzel bir M2 ssd bul ve tüm parçaları çalıştırabilecek bir güç kaynağı seç. Son olarak hepsini içinde barındıracağın bir kasa seç. Sıralama bu şekil olmalı.

Peki hazır sistem alıdığımda pişman olmayacağım site var mı bende yeni başlayacağım toplama ya o yüzden soruyorum.
Gaming gen tr yada itopya inventus vs. güzel yerlerdir fakat kendi konunuzu açarsanız daha çok kişi size cevap verecektir

Geri
Yukarı