Sistem Toplarken Parçalar Hangi Sırayla Alınmalı?

adem37oz

Hectopat
Daha fazla  
Oyun bazlı sistem toplamak istiyorum ama 3000-4000 TL parayı nakit olarak elimde bulmam zor. Ben toplama işini 6 ay ve 1 yıl gibi bir zamana yayıp parça parça alsam nasıl olur ? Eğer olursa hangi sıra ile almalıyım ? En son neyi ilk neyi almalıyım ? Gerçekten bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle birşey neden yapasın ki? Parçaları tek tek alacağına paranı biriktir tek seferde al. Atıyorum 1. ay ekran kartı aldın, 3. ay işlemci aldın, 6. ay anakart aldın 1. yılın sonunda sistemi kurdun ama parçların garantisi azalmış olacak hiç kullanmadığın halde. Bence mantıksız bir yol, paranı biriktirip tek seferde al.

Son düzenleme:
Böyle birşey neden yapasın ki? Parçaları tek tek alacağına paranı biriktir tek seferde al. Atıyorum 1. ay ekran kartı aldın, 3. ay işlemci aldın, 6. ay anakart aldın 1. yılın sonunda hepsinin garantisi azalmış olacak hiç kullanmadığın halde. Bence mantıksız bir yol, paranı biriktirip tek seferde al.
Doğru, hatta o zamana kadar daha uygun fiyata daha güçlü parçalar çıkar.

Ya para biriktirme işi de sıkıntılı sürekli harcamalar çıkıyor ondan. Garantiye ihtiyaç duymicak elemanları ilk alsam ?

Dostum eğer öyle alacaksan ilk baş SSD,HDD sonra PSU, kasa en en son olarak anakart, ekran kartı, RAM, ilemci alırsan daha verimli olacağı kanaatindeyim. Ama arkadaşlarında dediği gibi, hepsini birden almak daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı