Pisi Linux günümüzde kullanılır mı?

Bilişsel Hack

Hectopat
Makaleler
26
Daha fazla  
Pisi Linux günümüzde kullanılır mı?
Lutris heroic ve Steam'den oyun oynayan biri, PyCharm ile BTK Akademi ile yazılım öğrenmek isteyen biri Pisi Linux kullanabilir mi?
Sırf yerli işletim sistemimiz diye merakım var. Pardus'un gerçek yerli hali diye...

Tavsiye etmek pek mümkün değil. Kernelinden tutun birçok kritik yazılım güncel değil. Güncel programlarda sorun çıkartabilir.

Onun yerine illa yerli bir şeyler arıyorsan solus önerebilirim. Pisi paket yöneticisi kullanan bir İrlanda dağıtımı. Daha fazla masaüstü ortamı sunuyor üstelik. Ek olarak kendi masaüstü ortamı mevcut.

Kullanılır. Tercih meselesi tabi ki.
Pisi Linux 2.2 versiyonu Linux 5.10 çekirdeği ile gelir. Güncellemelerle 5.15 çekirdeğine yükseltilir.
2.3 versiyonu 5.15 çekirdeği ile gelir.
Deposu ve ek depoları ile eksik bir şey yaşanacağını sanmam.
Windows uygulamaları için de diğer dağıtımlar gibi uyumluluk katmanları kullanabilirsiniz. Bottles kullanımı için bakın:

Flatpak ve Git ile de paket eksikliği yaşamazsınız. Önyargılı olmamak lazım. Bir şans verin bence.

Günümüzde Flatpak ve Appimage gibi teknolojiler vaken kesin kullanılır.
Ben canım sıkılınca arada kuruyorum bilgisayarıma gayet de iyi çalışıyor.

Pisi Linux 2.3.1 versiyonu Linux 5.15.86 ile geliyor. Bu serideki güncellemelerde 5.15.98'e yükseliyordur.

Linux kernel uzun destekli sürüm 6.1.15 ama onu kullanmak için Pisi yeni versiyon (2.4 gibi) yayınlayacaktır herhalde.
Hocam en son 2.2 kullanıyordum, 2.3 ile Gnome ve diğer masaüstü ortamları sorunu çözülmüş mü?

Geri
Yukarı