Puro içen var mı?

Şu ana kadar hiçbir tütün vb şey kullanmadım, birkaç kez elektronik sigara çekmişliğim var sadece, içine çekmeden nasıl içecek orasını anlamadım, içine çekmeyip ağzında biriktirip geri mi bırakıyor?
Puroda bütün olay sadece aromayı almak tamamen zevk için içiyorsunuz. Aynen öyle, puro çok ağır eğer içine çekersen zaten mahvolursun sigaranın 10 katı kadar ağır diyeyim mide felan bulandırır. 1 kere içine çeksen o gün sigara içmezsin bile. Dumanı çekip ağzınızda tutuyorsunuz 2-3 saniye, tadını ve aromasını iyice alıp bırakıyorsunuz dumanı. Nargile gibi diyelim ama nargile içe çekiliyor tabii.

Doğru dürüst purolar en az 100 liradan başlıyor. Pek güzel de değil. Çünkü o bile aslında yetersiz bir para iyi denilenler için.

Şu ana kadar hiçbir tütün ve benzeri şey kullanmadım, birkaç kez elektronik sigara çekmişliğim var sadece, içine çekmeden nasıl içecek orasını anlamadım, içine çekmeyip ağzında biriktirip geri mi bırakıyor?
Hocam purolardaki duman çok yoğun olduğu için içinize çekerseniz boğulma hissi alırsınız 😂 Yani en azından arkadaşım böyle söylüyordu ben içime çektim çok fark etmedim. Sigara kullanmıyorum sadece alkol ile birlikte ayda yılda bir.

Madem 1 kere çekince olay bitiyor neden parmak kadar şeyi satıyorlar?
Kesicileri vb. onun için var. Tek seferde hepsini bitirmezsiniz, içinize çekmezsiniz.

Madem 1 kere çekince olay bitiyor neden parmak kadar şeyi satıyorlar?
İşte içe çekmeyip o puroyu saatlerce içip sadece tadını almanız lazım puronun olayı budur. İçinize çekerseniz hoş olmuyor. O ufak olanlara sigarillo deniyor sanırım dandik onlar baya 10 dakikada bitiyor tadı ise çok kötü.
Doğru dürüst purolar en az 100 liradan başlıyor. Pek güzel de değil. Çünkü o bile aslında yetersiz bir para iyi denilenler için.
Hocam altı üstü tadını alıp biraz o günün keyfini çıkarıcam, 100 TL puroya vermem şahsen en fazla 40-50 TL olur.

Şu ana kadar hiçbir tütün ve benzeri şey kullanmadım, birkaç kez elektronik sigara çekmişliğim var sadece, içine çekmeden nasıl içecek orasını anlamadım, içine çekmeyip ağzında biriktirip geri mi bırakıyor?

Pipo ve puro tüttürürken ciğerlere çekmeyip sadece gırtlağa kadar dumanı biraz ağzın içinde çevirip geri üfleme diye bir olay var. 10 liralık puro bile en az yarım saat gidiyor. Fakat yavaş içilmesi ve soğutulması gerekiyor çünkü eğer hızlı içilirse çok ısınıyor ve dilini damağını yakıyor.

Böyle şeylerin gurusu olmak çok hoşuma gidiyor. Mesela alkol konusunda guru olmak veya şarap konusunda demek daha doğru olur. Tütün ürünleri çok ilgimi çekmiyor fakat hoş bunlarda.

Pipo ve puro tüttürürken ciğerlere çekmeyip sadece gırtlağa kadar dumanı biraz ağzın içinde çevirip geri üfleme diye bir olay var. 10 liralık puro bile en az yarım saat gidiyor. Fakat yavaş içilmesi ve soğutulması gerekiyor çünkü eğer hızlı içilirse çok ısınıyor ve dilini damağını yakıyor.
Hocam siz içiyor musunuz peki? İçiyorsanız dikkat edilmesi gereken noktalar neler sizce? Ben puroyu alıp o gün içerisinde bitiricem yani stoklama felan yapmıyıcam. Diğer arkadaşın önerdiği Romeo Juliet haricinde sizin önerdiğiniz marka var mı?
Böyle şeylerin gurusu olmak çok hoşuma gidiyor. Mesela alkol konusunda guru olmak veya şarap konusunda demek daha doğru olur. Tütün ürünleri çok ilgimi çekmiyor fakat hoş bunlarda.
Bunları sürekli içip alışkanlık haline getirirseniz sonu kötü bitiyor ama. Benim eniştem hayatında hiç paket sigara almamış, doğru dürüst sigara bile içmiyor yılda belki 10 dal bile içmiyordur. Sadece pikniklerde felan içiyor benim gördüğüm. Bende o şekilde içmek istiyorum bu puroyu.

Geri
Yukarı