Puro içen var mı?

Arkadaşlar aranızda puro içen var mı? Ayda yılda bir böyle mangalda, piknikte falan veya özel günlerde içmek istiyorum ama biraz zahmetli bir şeye benziyor bu puro. Kesicisi, çakmağı, yakılışı falan en ufak hatada puro ziyan oluyor veya tadı bozuluyor. Aranızda içen var mı, önerilerde bulunabilecek var mı? Az önce tekelden aldığım 5 TL'lik Captain Black puro çok kötüydü, sırf yanık tadı geliyordu ben beceremedim sanırım.

Hiç orijinal İngiltere Puro'sunu denedin mi? :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam siz içiyor musunuz peki? İçiyorsanız dikkat edilmesi gereken noktalar neler sizce? Ben puroyu alıp o gün içerisinde bitiricem yani stoklama felan yapmıyıcam. Diğer arkadaşın önerdiği Romeo Juliet haricinde sizin önerdiğiniz marka var mı?

Önceden bayağı bir içtim ama hep ucuz yani tekelden ya da büfeden alıyordum. O yazdıklarım dışında dikkat edilecek başka pek bir şey yok. Belki kibritle yakmak diyebilirim hani çakmak gazı puronun tadını bozuyor diyor bazıları o yüzden.

Arkadaşlarım bana Backwoods ve Toscanello markalarını önerdiler. Sizin önerdiğiniz markaları tobacco shoplarda bulabilir miyim? Bu puroları yakmak için puro çakmağı illa şart mı? Yok ayda 1-2 tane bile değil 4-5 ayda 1 tane anca içerim, sadece özel günlerde düşünüyorum içmeyi. Yani paramın boşa gitmediğini hissetmek istiyorum çünkü bugün dalına 5 tl verdiğim Rocks tamamen bir çöp yığınıydı. Bu puroları alıp aynı gün içerisinde tüketeceğim için humidora gerek var mıdır? Birde bu puro kesicisini tobacco shoplarda bulabilir miyim?

Onlar aromalı purolar. Gerçek purolarda o tür yapay aroma olmaz. Tütünün kendi tadı olur. Ve kötü kokarlar zaten. Özellikle içilen ortama dışardan giren biri için koku iğrenç olur :) Pipo tütünlerinde de aromatikler ayrı bir kategoridir. Hem puroda hemde pipoda yapay aromalı tütünler çabuk ısınır o yüzden acılaşır. Doğal tütünler daha serin yanar. Puro çakmağına gerek yok. Biraz uğraşarak normal çakmakla yakabilirsin. Humidorada gerek yok. O stok yapanlar saklayanlar ve sürekli içenler için. Puro kesiciyi bulursun ama yoksa keskin bir bıçakta iş görür.

Onlar aromalı purolar. Gerçek purolarda o tür yapay aroma olmaz. Tütünün kendi tadı olur. Ve kötü kokarlar zaten. Özellikle içilen ortama dışardan giren biri için koku iğrenç olur :) Pipo tütünlerinde de aromatikler ayrı bir kategoridir. Hem puroda hemde pipoda yapay aromalı tütünler çabuk ısınır o yüzden acılaşır. Doğal tütünler daha serin yanar. Puro çakmağına gerek yok. Biraz uğraşarak normal çakmakla yakabilirsin. Humidorada gerek yok. O stok yapanlar saklayanlar ve sürekli içenler için. Puro kesiciyi bulursun ama yoksa keskin bir bıçakta iş görür.
İlla puro kesicisiyle kesilmeli düzgün bir kesik olmalı diyorlar ama bence biraz abartılmış. Evet biliyorum puroların sonradan aromalandırıldığını, orjinal puronun kokusunun çok kötü olduğunu söylüyorlar hiç koklamadım o kokuyu. Normal çakmak aromasını bozuyor diyorlar ama puro çakmağında da gaz var sanki o gaz bozmuyor mu aromayı?

İlla puro kesicisiyle kesilmeli düzgün bir kesik olmalı diyorlar ama bence biraz abartılmış. Evet biliyorum puroların sonradan aromalandırıldığını, orjinal puronun kokusunun çok kötü olduğunu söylüyorlar hiç koklamadım o kokuyu. Normal çakmak aromasını bozuyor diyorlar ama puro çakmağında da gaz var sanki o gaz bozmuyor mu aromayı?

Senelerdir puro içen adamlar biliyorum, pürmüzlü çakmak kullanmayanıda var. Eşit şekilde yaktıktan sonra birşey olmaz. Zaten aromalı puroları yakmak daha kolay :) Bu tür aksesuarlar ritüeller vs.ler işin kültür ve zevk yanını destekleyici şeyler.

Senelerdir puro içen adamlar biliyorum, pürmüzlü çakmak kullanmayanıda var. Eşit şekilde yaktıktan sonra birşey olmaz. Zaten aromalı puroları yakmak daha kolay :) Bu tür aksesuarlar ritüeller vs.ler işin kültür ve zevk yanını destekleyici şeyler.
Romeo Julietten veya şu Backwoods marka bir puro alıcam ilk fırsatta. Pürmüzlü çakmak zaten 3 lira, puro çakmağı kullansanda gazlı zaten ne olacak ki. Bilgileriniz için sağolun.

Yeni konular

Geri
Yukarı