Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 ve MediaTek Dimensity 9400 Benchmark Sonuçları Sızdırıldı

Sensör olarak 8K 60 FPS desteklemiyor S24 ve S24 Plus CPU desteklese de.

Ultra modelinde de hem sensör hem de CPU desteklemiyor 8K 60 FPS.

Bunların hepsi birbirleriyle ilişkili.
Markalari anlamıyorum dogrusu. 8K 60 destegi olabilir ama sonucta kullanamiyor. Ayni zamanda 320 MP destegi vardi galiba 2400 modelinde. Niye kullanilmayacak bir seyi ekliyorlar cozemedim. Ilerisi icin desem 2400 belki S24 ya da S25 FE modelinde kullanilir onlarda da 8K 60 destegi olacagini sanmam. Pazarlama stratejisi desem kim 2400 ozelliklerine bakip bu 8K 60 cekiyor deyip umursar ki. Yapabiliyoruz madem koyalım dediler herhalde.

Ayni zamanda 320 MP destegi vardi galiba 2400 modelinde.
Evet. O destek D9300 modelinde de var ama SD 8 Gen 3 200 MP destekliyor.

Markalari anlamıyorum dogrusu. 8K 60 destegi olabilir ama sonucta kullanamiyor.
Haklısın açıkçası. İleride 8K 60 FPS destekli sensörler gelse bile bu işlemciler eskiyeceği için bu işlemcilerle o sensörle kullanmayacakları için desteklemesi bir şey ifade etmiyor. Dersen orta üst seviye telefonlarında bu işlemcileri kullansan bile amiral gemisi model altındaki modellere 8K 60 FPS desteğinin gelmesi uzun yıllar alır, o zamanda orta üst seviye amiral gemilerinde bu yongaların yerini daha güncel modeller alacaktır.

S25 FE modelinde kullanilir onlarda da 8K 60 destegi olacagini sanmam.
S25 FE sensörü buna izin vermez. S25 Ultra modelinde bile 8K 60 FPS olmayacaktır büyük ihtimal eğer ki ciddi bir sensör atılımı yapmadığı sürece. 8K 30 FPS bile rayına oturmadı zaten çok iyi sonuç vermiyor 8K 30 FPS. Sensörlerin daha çok yol alması gerek.

Pazarlama stratejisi desem kim 2400 ozelliklerine bakip bu 8K 60 cekiyor deyip umursar ki.
Kimse bilmez bu tür şeyleri. Çok içli dışlı olman gerek bu tür şeyleri bilmen için. Bu tür kullanıcıların sayısı %5-10 anca vardır.

Yapabiliyoruz madem koyalım dediler herhalde.
Öyle gibi.

S5'den S8 modeline kadar 4K 30 FPS olarak sürdü. S9 modeliyle ilk Samsung tarafında 4K 60 FPS desteği geldi. S20-S21-S22 bu modeller 8K 24 FPS olarak geldiler. S23 serisiyle beraber 8K 30 FPS desteği geldi.

S25 FE sensörü buna izin vermez. S25 Ultra modelinde bile 8K 60 FPS olmayacaktır büyük ihtimal eğer ki ciddi bir sensör atılımı yapmadığı sürece. 8K 30 FPS bile rayına oturmadı zaten çok iyi sonuç vermiyor 8K 30 FPS. Sensörlerin daha çok yol alması gerek.
Öyle. Telefonu aldigimdan beri sadece 1 kere 8K 30 cektim o da 10 saniye deneme amacliydi ama kalite nedense 4K ile kiyaslandiginda kotuydu. 8K 60 icin 4-5 yil gerekecegini dusunuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı