R5 7640HS sisteme Linux dağıtımı önerisi

Hocam ama bir sorum daha var ben BIOS güncellemelerini .exe ile yapıyorum Linux'ta bunu nasıl yaparım yolu var mı?

Hocam eğer BIOS yazılımınız için gerekli dosyalar varsa elle USB üzerinden yapabilirsiniz ama EXE kurulumları anca Windows tarafında yapabilirsiniz. İsterseniz Windows to GO tarzı bir şey ile USB'nize Windows kurup BIOS güncellemeleriniz onun üzerinden yapabilirsiniz.

Hocam eğer BIOS yazılımınız için gerekli dosyalar varsa elle USB üzerinden yapabilirsiniz ama EXE kurulumları anca Windows tarafında yapabilirsiniz. İsterseniz Windows to GO tarzı bir şey ile USB'nize Windows kurup BIOS güncellemeleriniz onun üzerinden yapabilirsiniz.

Hocam peki Linux tarafında Android emülatör var mıdır?

Hocam peki Linux tarafında Android emülatör var mıdır?

Mevcut hocam. Waydroid ile Android uygulamalarını Linux üzerinde çalıştırabilirsin. Tabii GameLoop veya BlueStacks gibi direkt oyuncululuk için hazır gelmiyor. Keymapper indirmen gerekebilir PUBG Mobile gibi oyunlar için kullanmayı düşünüyorsan. Eğer Instagram gibi programlar içinse tek yapman gereken çoklu pencere modu aktif değilse onu aktif etmek o kadar.

Mevcut hocam. Waydroid ile Android uygulamalarını Linux üzerinde çalıştırabilirsin. Tabii GameLoop veya BlueStacks gibi direkt oyuncululuk için hazır gelmiyor. Keymapper indirmen gerekebilir PUBG Mobile gibi oyunlar için kullanmayı düşünüyorsan. Eğer Instagram gibi programlar içinse tek yapman gereken çoklu pencere modu aktif değilse onu aktif etmek o kadar.

O zaman kuruyorum hocam.

Hocam kurmadan önce Dual boot mu kurmam iyi olur yoksa direk silip mi kurayim.

O zaman kuruyorum hocam.

Hocam kurmadan önce Dual boot mu kurmam iyi olur yoksa direk silip mi kurayim.

Dualboot kurman daha iyi olur başlangıç için. Zorluk yaşarsın, kurcalarsın bir şey bozarsın dönebileceğin yedek bir sistem olması iyidir.

Bu arada ISO'yu yazdırmak için Rufus kullanmayın Ventoy ya da etcher kullanın.

Hocam tam da Rufus ile yazdırıyordum Ventoy farkı nedir?

Rufus genelde bozuk çalışıyor Linux yazdırırken. Ventoy ise bir program. USB'ye yazdırıyorsunuz ve içine istediğiniz kadar ISO dosyasını atıp çalıştırıyorsunuz. Birden fazla ISO tutuyor içinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı