R5 7640HS sisteme Linux dağıtımı önerisi

Yeni başlayan biri için Arch biraz fazla gelmez mi?
Arch zor değil. Kullanması en kolay dağıtımlardan bu arada. AUR ve Pacman ikiside sıkıntı çıkartmaz. Kernel de epey güncel oluyor.

Ama kurarken zorlanılabilir. Alışıklık ve OS konusunda bilgi düzeyinize bağlı.

Arch zor değil. Kullanması en kolay dağıtımlardan bu arada. AUR ve Pacman ikisi de sıkıntı çıkartmaz. Kernel de epey güncel oluyor.

Ama kurarken zorlanılabilir. Alışıklık ve OS konusunda bilgi düzeyinize bağlı.

Ben Arch'ta daha çok problem yaşamıştım normalden. Debian ve onu baz alan dağıtımlar benim bilgisayarımda en iyi çalışan dağıtımlar oldu şu ana kadar. Arch'ta bilgisayarım Bluetooth yüzünden kapanmıyordu ve ben elle kapatıyordum.

Ben Arch'ta daha çok problem yaşamıştım normalden. Debian ve onu baz alan dağıtımlar benim bilgisayarımda en iyi çalışan dağıtımlar oldu şu ana kadar. Arch'ta bilgisayarım Bluetooth yüzünden kapanmıyordu ve ben elle kapatıyordum.

1712246470108.png

Hocam kuruyorum ama yazı fontu kötü geldi kurduktan sonra düzeltebiliyormuyz.

Eki Görüntüle 2159001

Hocam kuruyorum ama yazı fontu kötü geldi kurduktan sonra düzeltebiliyormuyz.

O Pop!_OS'un kendi fontu. Beğenmediyseniz terminale sudo apt update ve sudo apt upgrade yazıp güncelledikten sonra sudo apt install gnome-tweaks yazın. Türkçesi ince ayarlar olan bir uygulama olacak onu açın. Varsayılan fontlardan Ubuntu seçebilirsiniz. Eğer Windows fontları da olsun isterseniz sudo apt install ttf-mscorefonts-installer yazabilirsiniz.

Geri
Yukarı