R7 5800H Mini PC'ye Ventura kurmak mümkün müdür?

fedorac0re

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba.

macOS konusunda cok yeniyim. İlgimi cekti Technopat'ta izledigim kurulum videolari.

Yeni bir MiniPC aldim, harici ekran karti yok.

İslemci olarak da AMD Ryzen 7 5800H with Radeon Graphics var.

Dahili ekran kartli bir şey.

Beelink'in bir sistemi, 32 GB RAM, 1TB M.2 SSD mevcut sistemde.

Cok detayini bilmiyorum ama Çinli bir marka awz diye bir firmanin urettigi bir anakarti mevcut ve AMI BIOS var. BIOS'ta cok bir mudahale edecek yer de goremedim açıkçası. Eski mavi BIOS'lardan :)

Forumdaki yonergeleri takip edip bir kurulum USB'si olusturdum.

USB'den baslattigimda kurulum menusu geliyor, Ventura kur dedigimde siyah ekranda yazilar cikip en son "couldnt alloc class 'applekeystoretest!' " diye bir hata verip kalıyor.

Sizce bu sisteme macOS kurulur mu yoksa bosuna mi ugrasiyorum? Fikirlerinizi merak ediyorum teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 363836385_1274044149901858_8658252318515137172_n.jpg
    363836385_1274044149901858_8658252318515137172_n.jpg
    204,1 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce bu sisteme macOS kurulur mu yoksa bosuna mi ugrasiyorum? Fikirlerinizi merak ediyorum teşekkürler.
Merhaba, kısaca anlatmak gerekirse Apple hangi işlemci ve ekran kartını kulanıyorsa onu kullanarak kurabilirsiniz.
Örnek verirsem 2020'ye kadar yani Intel 10. Nesil'de dahil 10. Nesil'e kadar Laptoplarında Intel kullandı ve bizde bu sayede ekran kartı desteği dahil 10. nesil çıkmış laptoplara kurulum yapabildik. 11. nesil ve sonrasında Intel işlemci kullanmadı, yamalar ve eski uyumluluklar ile kurulum yaptık ama bu seferde ekran kartını kullanamadık çünkü Apple o ekran kartını kullanmadı.

AMD içinde aynı durum, işlemci için yama yapıyor olsakta sen dahili ekran kartını kullanamayacaksın. Kurulum yapınca 3-8 MB VRAM ile kalacaksın. Bana kalırsa tavsiye etmem, VMware ile kurulum yapmak daha iyi olabilir.

Ama yinede deneme yapabilirsin lakin sonuç aynı olacak, bana kalırsa sistemsel kurulum boşa zaman kaybı :)

Mümkündür. Ryzen 7 5800H ekran kartı tümleşik Huawei laptop aldım. Deneyip burada paylaşacağım.
Aşağıdaki mesajımda açıklamayı yaptım zaten hocam, sorun olursa etiketleyin, yardım ederim ama tümleşik ekran kartı çalışmayacaktır...

Ryzen Hackintosh Laptop Buradaki videoyu izlemeni tavsiye ederim

Aşağıdaki mesajımda açıklamayı yaptım zaten hocam, sorun olursa etiketleyin, yardım ederim ama tümleşik ekran kartı çalışmayacaktır...
Ryzen EFI klasörler Buradaki sayfanın en altında iki efi klasörü var bunları dene...

Ryzen Hackintosh Laptop Buradaki videoyu izlemeni tavsiye ederim

Ryzen EFI klasörler Buradaki sayfanın en altında iki efi klasörü var bunları dene...
Uzun zaman sonra ilk defa APU'nun çalıştığını gördüm, inanılmaz!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kuran başka birisi daha, ben hackintoshu bıraktığımda APU'ya destek yoktu.

Ekran Resmi 2023-09-10 11.20.17.png

Konu hakkında araştırma yapıp kesinlikle videosunu çekeceğim. Uzun zaman sonra büyük yenilik oldu.

Ben bu isi beceremicem herhalde, videodaki butun herseyi ayni yaptim ama atladigim bisey var sanirim, bu hatada kaliyorum, bios ta cok degistirebilecegim pek ayar yok, secure boot u falan disable yapabildim sadece... butun gece bununla ugrastim ve sonuc bu 😩😭😭😤

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-09-10 at 10.49.09.jpeg
    WhatsApp Image 2023-09-10 at 10.49.09.jpeg
    87,9 KB · Görüntüleme: 31
Ben bu isi beceremicem herhalde, videodaki butun herseyi ayni yaptim ama atladigim bisey var sanirim, bu hatada kaliyorum, bios ta cok degistirebilecegim pek ayar yok, secure boot u falan disable yapabildim sadece... butun gece bununla ugrastim ve sonuc bu 😩😭😭😤
Benim Huawei laptobumda denemelere başlayacağım başarılı olursam burada paylaşırım... Herkese bol şans. 😇😇

Yeni konular

Geri
Yukarı