RDR2 kaçıncı saatten sonra sarıyor?

Kesinlikle katılıyorum oyunda hızli seyahat sistemi bile kullanışsız. Oyunun sadece açık dünyası güzel. Oynanış olarak tek yaptığınız şey sarı noktaya gidip adamları vurmak. O da keyifli değil. Atın çıkardığı ses bir noktadan sonra çekilmez hale geliyor. Rockstar oyunlarının hepsi bu şekilde bir yapıya sahip. Sadece açık dünyası güzel onun haricinde oynanabilirlik çom vasat. Bende RDR 2'yi zoraki bitirmiştim.

Katılıyorum hocam arkadaşım al dedi oynarız dedi pişmanım iade edeceğim galiba Online'si nasıl o sarıyor mu bari at sürmek sıkıyor.

Her oyunu herkes sevecek diye bir kaide yok. Valo'dan çıkıp bu tarz bir oyunu ilk defa oynayan birine ağır, sıkıcı gelir, ama oyunun hedeflediği de bu animasyondaki gerçekçilik zaten. Bir çok oyundan, ve hatta bir çok filmden, daha iyi senaryosu, çok daha iyi yazılmış karakterleri var. Haritanın her yerine gizlenmiş detaylar ve hikayeler barındırıyor.
İlk chapter sadece mekanikleri öğretmek için var, bu yüzden sıkılabilirsiniz. Hikaye de ikinci chapterın sonlarına doğru açılıyor.

İade edilmeyecek bir oyun olduğunu düşünüyorum, yine de sizin bileceğiniz iş.

Sıkılıp bırakanlar Call of Dünya oynamaya devam edebilir. Neymiş yavaş oyunmuş. Siz yavaş diye roman da okumuyorsunuzdur şimdi :D Okumayın zaten, bırakın bu işten anlayanlar okusun ya da oynasın.

Kesinlikle katılıyorum oyunda hızli seyahat sistemi bile kullanışsız. Oyunun sadece açık dünyası güzel. Oynanış olarak tek yaptığınız şey sarı noktaya gidip adamları vurmak. O da keyifli değil. Atın çıkardığı ses bir noktadan sonra çekilmez hale geliyor. Rockstar oyunlarının hepsi bu şekilde bir yapıya sahip. Sadece açık dünyası güzel onun haricinde oynanabilirlik çom vasat. Bende rdr 2 yi zoraki bitirmiştim.
Sadece açık dünyası mı güzel. Tüm r* oyunları böyle mi :D

Çoğu kişi oyunun başlarında sıkıldığını ama sonradan çok güzel bir hal aldığını söylemekte. Oyunun sarmaya başlaması için ne kadar süre oynamak gerekli sizce?
Bana her dakikası keyif verdi bu oyun. Eğer benim gibi biriyseniz başıymış, sonuymuş bir önemi yok. Keyif alacaksınızdır.

Kesinlikle sadece ana hikaye odaklı gitmeyin. Oyunu yan görevler ile birlikte oynayın. Gece göreve giderken ayin yapan insanları görüyorsunuz. Bir kadın size cilve yapıp tuzağa felan düşürüyor ve çatışmak zorunda kalıyorsunuz.
Kadın milletinden hiç yüzümüz gülmedi değil mi Orhaan?

Oyun keşke indirime hiç indirime girmesede sağda solda gören çoluk çocuk oynamasa. Neymiş at simülatörmüş, 19 yy. Da geçen bir hikayede ne bekliyorsunuz araba modifiye edip uçak kaçırmak mı? Oyunda o döneme ait sırf yenilik katsın diye uçan balon bile var.
Bu oyunu GTA 5 beklentisiyle oynayanlar hiç oynamasın. Karakter hareket animasyonları ağır olabilir ki bu normal zaten sen o karakterle ata biniyorsun silah çekiyorsun, kılıçla adam kesip kombo yapmıyorsun. Açık dünyası en canlı oyunlardan biri NPC'ler sadece görsellik olarak dizayn edilmemiş, etkileşim kurabiliyorsunuz. Oyundaki bazı kasabalara hikaye bile yazılmış, o kadar detay var ki 8 yıl geçmesine rağmen insanlar yeni şeyler keşfediyor. Açık dünyası göz önünde, grafikler zaten 2018 de çıkmasına rağmen muhteşem. Ana karakter zaten oyun dünyasının en başarılı kurgularından, sadece oyun için yazılmış bir karakter değil kitabı yazılır, filmi çekilir. Görevler öyle çok vurdulu kırdılı değil ama ters köşeler var, aksiyon var. Western sevmeyen adamı anlarım, konusu sarmaz veya arcade türü seven insanı da anlarım. Herkes sevmek zorunda değil ama kalkıpta oyunun teknik hikaye atmosfer tarafını eleştirmeyin, kaç tane RDR2 gibi oyun var ki piyasada?

Geri
Yukarı