Realme 5 Pro Google Kamera yükleme Hypercam

Yalnız.kurt

Hectopat
Sosyal medya da birçok kullanıcı tarafından gördüm ve paylaşmak istedim. Google Kamera kurulumu sırasında hata yaşayan arkadaşlar için bir video hazırladım.
Belirtmek isterim ki Realme 5 Pro için sorunsuz çalışan birden çok Google Kamera uygulaması var, ben videoda Hypercam olanı gösterdim içlerinde en iyisi diyebiliriz. Uygulama ilk yüklendiğinde tepki vermiyor ancak düzenlediğimiz xml dosyası sayesinde hem doygun renkler hemde neredeyse sıfır noise ile fotoğraf çekilebiliyor.

Neden Google Kamera diye soracak olursanız eğer, GCam gelişmiş yazılımı sayesinde çekilen fotoğraf üzerinde düzenleme yapıyor bir nevi işliyor diyebiliriz. Bu nedenle cihazın kendi kamera uygulamasından daha iyi fotoğraflar çekiyor.

Aşağıdaki fotoğraflar bahsi geçen gcam ile çekildi. Her iki fotoğrafta "[email protected]" ile çekildi, ancak üstteki görüntü
HDR+ Enhanced = Pixel 3 mod 2
Alttaki ise
HDR+ Enhanced = İMX586
Sensör ayarı ile çekildi.

nb3R6b.jpg

nb3nCs.jpg

Gördüğünüz üzere sadece bir düzenleme ile iki farklı fotoğraf elde etmiş olduk.
Sizde isterseniz mevcut ayarları kullanabilir ya da kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hypercam R5P
Gerekli XML dosyası

Kurulum:
Android, DCIM, Download klasörlerinin olduğu bölüme "Gcam" adlı klasör açın ve açtığınız klasörün içine "Configs" adlı bir klasör açın. İndirmiş olduğunuz xml dosyasını Configs klasörünün içine atın. Hypercam uygulamasını kurun ve gerekli izinleri verin. Uygulamayı açtığınızda sensör tepki vermeyecek bunun için portre yazan yerin altındaki siyah boşluğa iki kez tıklayın karşınıza gelen ekranda restore seçeneğine tıklayın.
Cihazla ya da GCam ile ilgili bir sorunuz olursa konu içinde belirtebilirsiniz yardımcı olmak isterim.

Realme 5 Pro için Telegram'da GCam kanalı açtım, güncel GCam ve xml dosyaları paylaşılacaktır takip edebilirsiniz.

Kullanıcının kendi videosunu ve içeriğini paylaşmak Forum kurallarına aykırı ise kaldırılacaktır ancak konunun silinmemesini arz ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı