ROG STRIX G16 hoparlörü kendi kendine ses değiştiriyor

EndoTrio

Picopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX G16 dizüstü bilgisayarım 5 aydır kullanıyorum ve hiçbir şey yokken sağ hoparlörü sesi kendi kendine kısmaya başladı ama ses seviyesinde 100 gözüküyor. Sesi kafasına göre kısıp açıyor. Herhangi bir çözüm önerisi olan var mı? Eğer düzelmezse misli ile değişimini talep edeceğim.

Hoparlörde gürültü azaltma vb. bir özellik açıksa bunları kapatın. Sesle ilgili hiçbir özellik aktif değilken ve Ses Yöneticisi varsayılan ayarlarda iken böyle bir sorun var mı ona bakın. Bence ilk önceliğiniz yazılımsal olarak kendiniz çözmek olmalı. Servise verseniz de sıfırlama yapacaktır diye düşünüyorum, misli ile değişim talep edemezsiniz öyle bir hakkınız yok.

@Jouska denemiştim onları mono sesi açtım,ses efektlerini kapattım,sürücülerin güncelliğini kontrol ettim, sürücüyü kaldırıp yeniden ekledim ama sonuç aynı, son olarak da yazılım güncellemesi gelmiş mi ona baktım fakat hep aynı sonuç ortaya çıktı. Ayrıca cihazda coil whine da var. Bilmiyorum ama misli ile değişim talebi bu durumlarda kabul edilen çok arkadaş gördüm o yüzden değişitrebileceğimi düşünmekteyim

@Jouska denemiştim onları mono sesi açtım,ses efektlerini kapattım,sürücülerin güncelliğini kontrol ettim, sürücüyü kaldırıp yeniden ekledim ama sonuç aynı, son olarak da yazılım güncellemesi gelmiş mi ona baktım fakat hep aynı sonuç ortaya çıktı. Ayrıca cihazda coil whine da var. Bilmiyorum ama misli ile değişim talebi bu durumlarda kabul edilen çok arkadaş gördüm o yüzden değişitrebileceğimi düşünmekteyim
Ama farklı bir düzeltme yöntemi biliyorsanız önerebilirsiniz.

Geri
Yukarı