RTX 3070 i5 12400F CS2 düşük FPS veriyor

Daha fazla  
Zotack RTX 3070 Twin Edge OC versiyonunu kullanıyorum, CS2 de ortalama 1024x768 çözünürlüğünde düşük orta ayarlarda oynuyorum. FPS ortalama 240 civarı, bazı yerlerde 190'lara kadar düşüyor. En yüksekte 320'i gördüm, tabii 320'de sabit kalmıyor bu. FPS değerleri düşük mü anlamadım. İnternetteki videolara baktım ama bir fikir sahibi olmadım çünkü ekran kartı markasını söylemiyolardı. Ben de size sorayım dedim.

CS2 ayarları genel olarak düşükte oynuyorum. Bir de bu ekran kartına overclock yapmaya gerek var mı? Ekranım 240 Hz çünkü. Bir de bazı RTX 3060 i5 12400F videolarına baktım, aynı ayarlarda benden daha yüksek FPS alıyor neredeyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans artışı olur diye düşünüyorum ama düzelir mi düzelmez mi bilmiyorum. Ben daha Windows 11'in optimize olduğunu düşünmüyorum, benim için Windows 10 en iyisi şu anlık. Driver'lar vs. kurulu ya da güncel değilse onları yap, bilgisayarı performansa göre ayarla. (İzlediğim video'daki adam oc yapmadığını ama her şeyi görüntü kalitesini bozmadan performans'a göre ayarladığını söylemişti.) Bunlar dışında da problemler için pek bir teknik bilgim yok.

Performans artışı olur diye düşünüyorum ama düzelir mi düzelmez mi bilmiyorum. Ben daha Windows 11'in optimize olduğunu düşünmüyorum, benim için Windows 10 en iyisi şu anlık. Driver'lar vs. kurulu ya da güncel değilse onları yap, bilgisayarı performansa göre ayarla. (izlediğim Video'daki adam OC yapmadığını ama her şeyi görüntü kalitesini bozmadan Performans'a göre ayarladığını söylemişti.) Bunlar dışında da problemler için pek bir teknik bilgim yok.

Driverlar tamamen güncel BIOS'ta dahil ama FPS düşüşünün sebebini hala nalamadım neden kaynaklı olduğunu çünkü aldığım FPS'ler kabul edilemez valaranttada aynı 250 FPS üstünü görmüyor ortalma 210 FPS alıyorum grafikleri düşürsemde yükseltsemde FPS'de gram oynama yok.

bilgisayarı fortmatlamalımıyım belki çözülür

@706903

Son düzenleme:
Driverlar tamamen güncel BIOS'ta dahil ama FPS düşüşünün sebebini hala nalamadım neden kaynaklı olduğunu çünkü aldığım FPS'ler kabul edilemez valaranttada aynı 250 FPS üstünü görmüyor ortalma 210 FPS alıyorum grafikleri düşürsemde yükseltsemde FPS'de gram oynama yok.

Bilgisayarı fortmatlamalı mıyım belki çözülür.

@706903

Sorun çözüldü mü acaba?

Bende de aynı sorun var. 12400f + 3070 tuf var ama aldığım fps 150. İnanılmaz ya
2584.png

Çözülecek iş değil bu. Min 250 almamız lazım ama ben 250'yi zor görüyorum. Gaming genden almıştım belki ondan kaynaklı? Bilemiyorum. PC'yi değiştirmek istiyorum param olduğunda. Yazık gerçekten.

Bende vatandan aldım ama sistemde bir sıkıntı yok sadece FPS düşüklüğü CS2 de anormal halde diğer oyunlarda normal.

Geri
Yukarı