S24 Ultra alınır mı?

IOS kapalı kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Haliyle kendisinin çok kurcalanmasına izin vermez. Bu yapısı gereği stabil ve istikrarlı bir performans sergiler. Dezavantajı ise basitçe kurcalayamazsın telefonu. Kırık/ücretsiz uygulamalar yükleyemezsin veya işletim sistemine müdahale edemezsin. Android bunun tam tersidir. Özetle ikisinin amiral gemisi de çok kurcalanmayacaksa, düz kullanıcı için yeterli akıcılık ve kullanım rahatlığı sağlayacaktır. Sana tavsiyem önce sen hangi kullanıcısın onu tespit et, ona göre bir cihaza yönel. Örneğin ben s23 Ultra kullanıcısıyım. Kurcalamayı, uğraşmayı vb severim. Haliyle ios bana göre değil. Bana aynı fiyata iki cihazı da sunsalar ben yine Android alırım. Özetle sana ve senin ihtiyaçlarına göre bir tercih en doğrusu olur. Benim 15 yıllık telefon geçmişimde daha takılan, bozulan, stabilitesini kaybeden telefonum(çoğu Android) olmadı. Çünkü kurcalayarak ben bozdum ve yine kurcalayarak ben düzelttim.

iOS kapalı kaynak kodlu bir işletim sistemidir. Haliyle kendisinin çok kurcalanmasına izin vermez. Bu yapısı gereği stabil ve istikrarlı bir performans sergiler. Dezavantajı ise basitçe kurcalayamazsın telefonu. Kırık/ücretsiz uygulamalar yükleyemezsin veya işletim sistemine müdahale edemezsin. Android bunun tam tersidir. Özetle ikisinin amiral gemisi de çok kurcalanmayacaksa, düz kullanıcı için yeterli akıcılık ve kullanım rahatlığı sağlayacaktır. Sana tavsiyem önce sen hangi kullanıcısın onu tespit et, ona göre bir cihaza yönel. Örneğin ben S23 Ultra kullanıcısıyım. Kurcalamayı, uğraşmayı vb severim. Haliyle iOS bana göre değil. Bana aynı fiyata iki cihazı da sunsalar ben yine Android alırım. Özetle sana ve senin ihtiyaçlarına göre bir tercih en doğrusu olur. Benim 15 yıllık telefon geçmişimde daha takılan, bozulan, stabilitesini kaybeden telefonum(çoğu Android) olmadı. Çünkü kurcalayarak ben bozdum ve yine kurcalayarak ben düzelttim.

S24 ultraya karar verdim yapay zeka olsun kamera olsun ona daha çok yatkınım bir de rahatlık iyidir tek sorum biyometrik yüz algılayıcı s serisinde de biraz hantal mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
S24 ultraya karar verdim yapay zeka olsun kamera olsun ona daha çok yatkınım bir de rahatlık iyidir tek sorum biyometrik yüz algılayıcı s serisinde de biraz hantal mı?
O hantallık IOS'a oranla tüm Android telefonlarda var maalesef. Bir makalede okuduğum kadarıyla dış müdahaleye(yazılımı gereği) açık olmaları güvenlik seviyesini bir tık daha yüksek tutmak zorunda bırakıyor Android üreticilerini. Bu da ister istemez hem parmak izi okumada hem yüz tanımada daha hantal kalmalarına neden oluyor. S serisinde bu en aza indirgenmiş durumda ama itiraf etmek gerekirse hala eşimin Iphonu kadar hızlı değil. Muhtemelen de açık/kapalı kaynak kodu gerçeği, bu durumun asla eşitlenemeyeceği anlamını taşıyor.

Eger iPhone denemek istiyorsaniz 15 Pro Max alin. S24 Ultra alsaniz bile muhtemelen icinizde hala iPhone deneme istegi olacak. Ha eger cok da merak etmiyorsaniz size kalmis bir durum. Donuyor kasiyor olaylari eskide kaldi. Su an dusuk seviye Android telefonlarin takilmasindan dolayi elma fanboylarinin uydurdugu bir safsata 2 yil sonra kasacak lafi. Bir de iPhone 6 ornegi veriyorlar. 2014 yilinda degiliz 2024 yılındayiz. Android guncelleme ve stabilite konusunda cok gelisti. Ha evet iOS daha stabil ama S24 Ultra alirsan 3 yil sonra kasmayacak. Yukaridaki arkadasin da dedigi gibi olay sana kalmis. Telefonu kurcalayacaksan iPhone alma. Yok duz kullaniciyim normal telefona bakar gecerim diyorsan iPhone denemek icin 15 Pro Max al. Şu an Çinli bir markanin amiralini alsan bile seni uzmez. Ha bu fiyatlari Xiaomi gibi markalara vermeyi dogru bulmuyorum da neyse. Bu arada telefonu uzun sure mi kullanacaksin? Kisa sureli kullanip değiştiririm diyorsan zaten Apple disinda secenegin yok deger kaybindan dolayi.

İstediği kadar lüks olsun sonuçta Android ilerleyen zamanlarda takılmalar yaşatacaksa neden alınsın?
Android ilerleyen zamanda niye takılma yaşatsın, yıl 2024?

YouTube olsun forumlarda olsun her yerde incelememe rağmen hala iOS deneme hevesimden dolayı S24 Ultra ve iPhone 15 Pro Max arasında kaldım. Şu anda kullandığım cihaz A32 şu an 3.yılında ve yazı yazarken bile takılmaya başladı S24 ultrada ilerleyen yıllarda bu sıkıntıları yaşar mıyım? S24 ultranın donanım olarak önde olduğunun farkındayım fakat belli bir yıldan sonra Android olduğu için takılmalar başlar mı? Yoksa şimdiden IPhone'ye mi geçmeliyim sonuçta iOS işletim sisteminde takılmalar donmalar mümkün değil artılarını eksilerini söyleyip yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kanka performans odaklıysan ve bunu yıllarca ilk günkü gibi almak istiyorsan Apple. Ama kamera falan günlük kullanım için Samsung da olabilir ama dediğin gibi Android sonuçta yıllar sonra ne olacağı belli.

iPhone 15 de alsan iPhone 25 de alsan hepsi aynı cihaz. Her sene kamera iyileştirmesi dışında pek de kayda değer değişiklik almıyor. Fakat S24 Ultra çok üstün özelliklere sahip. Ve donma, kasma gibi bir şey yaşamazsın. Bunlar Apple fanboylarının ortaya attığı yalanlardır.

4 sene önce 3.500 TL gibi bir fiyata Xiaomi Mi Note 10 Lite aldım.
Telefonda ne kasma ne takılma ne de pil ömründe hiçbir sorun yok, telefonu gün boyu kullansam bile pili rahatlıkla gün sonuna kadar yetiyor.
İnsanlar genelde alt-orta segment Android alıp 2 sene sonra takılmaya başlayınca 5 katı para verip iPhone alıyorlar sonra ''Android çöp'' algısı çıkıyor.
Sen iPhone a verdiğin parayı bir Android telefona versen öyle bir sıkıntı olmaz.
Çoğu uygulama iPhone da daha stabil çalışıyor orası ayrı.

12/512 S23 Ultra: 52 bin

12/512 S24 Ultra: 66 bin

8/256 15 Pro Max: 81 bin

Resmi samsung/apple garantili satılan cihazlar üzerinden fiyatlar bu şekilde.

Şu fiyat skalasında tartışmasız en iyi cihaz S23 ultra, sadece fiyat değil genel olarak da S23 ultra ve S24 ultra neredeyse aynı cihazlar hatta kamera olarak S23 ultra yer yer daha iyi sonuçlar veriyor diyebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı