S24 Ultra şarjın hızlı tükeniyor

artifactr

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. S24 Ultra Snapdragon 3 versiyonunu 4 gündür kullanıyorum. Pil performansindan hiç memnun değilim. Batarya sağlığı ekteki gibi görünüyor. Günde 2 kere bile şarj etmem gerekiyor bazen almadan önce onlarca batarya testi videolari izlemiştim, saatlerce video izliyorlardi oyunlar oynuyorlardi ben oyunu actigimda daha 2.dakikada 1 2 şarj garanti gidiyor. Video açtığımda da ayni sekilde 2 dakikada 1 2 gidiyor. Hatta WhatsApp'la görüntülü gorusme acarsam 10 dakikada yaklasik %8 civari gidiyor. Bazi yerlerde 15 gun bekle pil alışacak demişler ama bilemedim. Cok pişman oldum. Şu an da elimdeki 99 euroluk Xiaomi Redmi 10C telefonumun pil performansi cok daha yogun kullanimda cok daha iyi gidiyor bunu deneyimledim. Arka planda calisan hiçbir uygulama yok hatta 5 g yi bile kapattim + performans modunu sogutma ve pil oncelikli olarak ayarladim. Bilgisi olan var mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240311_213251_Samsung Members.jpg
    Screenshot_20240311_213251_Samsung Members.jpg
    46,2 KB · Görüntüleme: 114
Yeni aldığınız için öyle, hem batarya daha yeni yeni kullanıma alışıyor hem de kendini sizin kullanış tarzınıza göre adapte ediyor. İlerleyen zamanlarda batarya ömrü uzar, eğer uzamazsa garantiye yollayabilirsiniz.

Hocam ekran parlaklığını çok açıyor olabilirsiniz. 2 haftaya düzelir denmesinin sebebi cihazlar kendini 2 hafta boyunca optimize ediyor.

Şu anda burada, genelde mavi kisimlarda oluyor. Konum vs de kapali. Dediginuz gibi pil kisminda ogreniliyor diyor zaten umarim duzelir 14 gun de.

Ben ilk aldığımdan itibaren bataryadan çok memnun kalmıştım. Cihaz kendini optimize ediyor alışacak vesaire hurafelerine pek inanmıyorum.

Zaman zaman %30 da kapanan A71 imden geçtim ve hemen hemen ayni gidiyor şu anda pilleri.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240311_220449_One UI Home.jpg
    Screenshot_20240311_220449_One UI Home.jpg
    440,6 KB · Görüntüleme: 50
Herkese merhaba. S24 Ultra Snapdragon 3 versiyonunu 4 gündür kullanıyorum. Pil performansindan hiç memnun değilim. Batarya sağlığı ekteki gibi görünüyor. Günde 2 kere bile şarj etmem gerekiyor bazen almadan önce onlarca batarya testi videolari izlemiştim, saatlerce video izliyorlardi oyunlar oynuyorlardi ben oyunu actigimda daha 2.dakikada 1 2 şarj garanti gidiyor. Video açtığımda da ayni sekilde 2 dakikada 1 2 gidiyor. Hatta WhatsApp'la görüntülü gorusme acarsam 10 dakikada yaklasik %8 civari gidiyor. Bazi yerlerde 15 gun bekle pil alışacak demişler ama bilemedim. Cok pişman oldum. Şu an da elimdeki 99 euroluk Xiaomi Redmi 10C telefonumun pil performansi cok daha yogun kullanimda cok daha iyi gidiyor bunu deneyimledim. Arka planda calisan hiçbir uygulama yok hatta 5 g yi bile kapattim + performans modunu sogutma ve pil oncelikli olarak ayarladim. Bilgisi olan var mi?

2 haftaya Max düzelir 1 haftada telefon sorunsuz gider haberin olsun.

Şu anda burada, genelde mavi kisimlarda oluyor. Konum vs de kapali. Dediginuz gibi pil kisminda ogreniliyor diyor zaten umarim duzelir 14 gun de.

Zaman zaman %30 da kapanan A71 imden geçtim ve hemen hemen ayni gidiyor şu anda pilleri.

Telefon seni tanımaya çalışıyor senden birkaç hafta bilgi vs topluyor nerede olduğun konumun yakınındaki cihazlar vs.

Cihaz kendini optimize ediyor alışacak vesaire hurafelerine pek inanmıyorum.
Hurafe değil, gerçek. Hatta pil sağlığı veya kullanımı kısmına gelirseniz "şu anda veriler toplanıyor" ibaresi ile karşı karşıya kalırsınız.

Ben ilk aldığımdan itibaren bataryadan çok memnun kalmıştım. Cihaz kendini optimize ediyor alışacak vesaire hurafelerine pek inanmıyorum.
Hurafeye bak sen. S24'u ilk aldigimda gunde 3 kere sarja taktigim bile oluyordu. Su an 1 kere takmam yeterli oluyor neredeyse.

Geri
Yukarı