Sahibinden'de beni dolandırmaya çalışan Filipinli arkadaş

Hocam ama ne kârı oluyor onu çözemedim. FedEx ile oraya kadar kargoyu göndermek daha çok tutar yüksek ihtimale ne geçiyor adamların ellerine?
Onu bilemeyeceğim. Zaten büyük ihtimalle kargonuz oraya ulaşmayacaktır bile, bu tarz kargolar şubede çalınıyor diye biliyorum. Adamlar bana kargo ücretini karşılayacaklarını, bunun için de 200 TL gibi komik bir ücret teklif etmişlerdi. Yalnız mesajları bir kez daha okudum, kalıplar aynı fakat bahaneler değişiyor. Burada arkadaşın bahanesi pandemi imiş, benimkinde konuştuğum arkadaş "civarımdaki bir yere konuşlanmış bir askerdi".

Onu bilemeyeceğim. Zaten büyük ihtimalle kargonuz oraya ulaşmayacaktır bile, bu tarz kargolar şubede çalınıyor diye biliyorum. Adamlar bana kargo ücretini karşılayacaklarını, bunun için de 200 TL gibi komik bir ücret teklif etmişlerdi. Yalnız mesajları bir kez daha okudum, kalıplar aynı fakat bahaneler değişiyor. Burada arkadaşın bahanesi pandemi imiş, benimkinde konuştuğum arkadaş "civarımdaki bir yere konuşlanmış bir askerdi".
Herkese farklı şekilde yazıyorlar hocam. Sahibinden'de türk olmayan birisine ürün satmak hiç akıl kârı değil.

Şu ana kadar 10-15 tane eşyamı sattım Sahibinden üzerinden hiçbir şeyi satamadım hepsini Letgo'dan sattım. Bana mı denk gelmiyor acaba? :D
Hocam benim bilgisayara ilk günden 5 kişi yazmıştı. Hatta birisi çek teklif etmişti ama müşteri çeki olduğunu söyleyince mecbur satamadım. Ödenmeme ihtimali vardı.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Fiyattan memnunum. Açık denizde AIDA MAR gemi gezisinin operasyon müdürü olarak çalışıyorum. Korona krizi nedeniyle gelip şahsen kontrol edemiyorum. Küçük bir hediye olarak kuzenim için alıyorum. Önce ürünün ücretini ödeyeceğim ve ondan sonra bir Fedex kargo rezervasyonu yapacağım, böylece onu alıp kuzenimin Manila'daki adresine postalayabiliyorum. Paketi sizden uygun adresinize alacaklardır. Sizin için uygunsa lütfen bana daha fazla resimle cevap verin.
Banada aynısını yazdı biri🤠

Sahibinden'de MacBook almak için Monster bilgisayarımı satışa koydum. Tabii ki yabancı dolandırıcı arkadaşlar bana yazdı. :)
kendisi denizciymiş dediğine göre. Fedex ayarlayacağını söyledi, ve bunları yazarken de grammeri gayet iyiydi. İlk başta bir inanır gibi oldum ama sonra açık denizde çalıştığı ve amerikan numarası kullandığı aklıma geldi (kuzeni filipinli olduğuna göre büyük ihtimal o da filipinli ve filipine normal bir şirket yerine neden fedex ile gönderiyor?). Sonra 5-6 ay önce YouTube'da izlediğim bir videoyu hatırladım, Uganda'da oturan 2 kişi de kendilerini incirlik askeri üssünde çalışıyormuş gibi gösterip Uganda'daki kuzenine hediye deri ceket alıyordu sahibinden üzerinden.
Bu 2 numara eğer sizin de ürününüzü almaya çalışırsa ve benzer açıklamalar yaparsa sakın inanmayın.
+1 430 209 2483.
+1 626 310 3305.
Hayır açık denizde çalışıyorsan neden Türkiye ve neden Monster hem de Türkiye'de dahi yaşamıyor :D.

Eki Görüntüle 751156
Eki Görüntüle 751155
Eki Görüntüle 751159
Eki Görüntüle 751157

Usta ben fatura adres bilgisi falan paylaştım sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı