TurkNet ismini kullanarak dolandırmaya çalışan Digitürk

Mortem.dll

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Prospekt Mira
Daha fazla  
Merhaba. TurkNet abonesiyim. 100 TL'ye kullandığım bir evde internet paketim var. Yakın zamanda 0216'lı bir numara tarafından arandım ve arayan kişi TurkNet'ten aradığını söyledi. TurkNet müşteri hizmetlerinin numarası zaten bende kayıtlıydı ve bu yüzden arayan kişinin TurkNet'ten aramadığına dair ufak bir işkillendim. Daha sonrasında arayan kişi sülaleme kadar doğru bilgileri sıraladığı için "hım, tamam. TurkNet arıyor olmalı." diye bir tepki verdim kendimce.

Sadede gelecek olursam, arayan kişi bana "100 TL ödüyorsunuz, bu ödediğiniz ücretin yarısı şu an kullanmakta olduğunuz internet paketine, diğer yarısı Digitürk'e gidiyor. Ve Digitürk paketinizi kullanmadığınızı görüntülüyorum. Neden boşa para ödüyorsunuz?" dedi.

Ben de "Digitürk mü? Benim televizyon için paketim mi varmış?" dedim. Arayan kişi ise TurkNet aboneliğim başlatılırken kullanmakta olduğum internet paketine ilave olarak bir Digitürk paketim olduğunu söyledi. 50 TL meğerse oraya ödüyormuşum. Bu yüzden "madem parayı ödüyorum, Digitürk'ü de kullanayım" dedim kendimce. Ve abonelik başlatmam için başvuru yapmam gerektiğini söylediler. Ben de aradım Digitürk'ü. Randevu oluşturdular ve 2 gün sonra kurulum için eve geldiler fakat benim aklımda hala bir pislik döndüğüne dair düşünceler vardı. Kurulum için gelen eleman geldiğinde onu durdurdum ve TurkNet'i aradım. Biraz geç düştü jeton açıkçası. Dedim böyle böyle. Kendilerinin Digitürk ile hiçbir alakası olmadığını ve bu konu başlığı altında çok fazla şikayet geldiğini söyledi taraflarına. İtibar etmemem gerektiğini söyledi. Ben de hemen kurulum için gelen elemana vazgeçtiğimi söyledim. Beni arayan 0216'lı numarayı tekrar aradığımda hiçbir şekilde ulaşamadım.

Olay böyle. Gerçekten dikkatli olmak gerekiyor. Son zamanlarda bu tarz ve benzeri olayların arttığını duymaktayım. İnsanlara "biraz dikkat edin yahu" derken aynı şeyi kendim yaşadım. Şaşırılası.

Son düzenleme:
Evet aynısı bize de ilk evrak getirdikleri zaman oldu evrağı alıp digitürk çalışanları ile paylaşmışlar sonra oradan olay büyümüş bizim adımıza dava açıyor türknet şikayett bulunur isen.

Geri
Yukarı